Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan doktorlarla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadın muhtarlarla buluştuğu programda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan doktorlarla ilgili açıklama

*Bir şey daha çıktı. Hastanelerde şöyle, böyle oluyor vs. Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kimdi?

*Adeta ülkemizde şu anda hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları bizzat takip eden birisiyim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktorların özel hastaneleri tercih ettiği söylemleriyle ilgili, "Samimi konuşuyorum; dost acı söyler ama gerçeği söyler. Bu hastaneleri inşa eden biziz, bu doktorları okutan, yetiştiren bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi en çok maliyeti yüksek olan da sağlık bilimidir. Ama şimdi, 'efendim işte az para veriyormuş.' Sordum en az alan ne alıyordur? 8 bin-9 bin. En yüksek alan ne alıyordur? 25 bin civarında alıyordur. Buna rağmen özel sektör çok daha büyük paralar verdiği için oralara kaçıp gidiyorlarmış.

Açık konuşuyorum, açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz, bunlarla beraber bu yola devam ederiz. Daha da ileri gidiyorum, gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle buraya davet eder ve onları da ülkemizde istihdam ederiz. Buralar boş kalmaz merak etmeyin. Su anda asistan doktorlarımızla biz bu yola devam ederiz. Çünkü buralar boş kalmayacak. Ne gerekiyorsa bunu yapacağız. Doktorluk gibi aziz bir mesleği sadece paraya bina etmek, paraya onu dayamak herhalde pek de insani değildir" ifadelerini kullandı."

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal akın
Kemal akın - 8 ay Önce

Doktorlar daha önem verilmesi şart gerekli ücreti devlet karşılamak zorunda çünkü hastalığı rahat bı sekilde onlara buluşma imkanı sunuyor ve hayatlarını bizim için feda ediyorlar

SIRADAKİ HABER