Çıray-Dervişoğlu gerginliğine nokta: 'Ben ona 'Ağabey' derim!

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, Çıray ve kendisi arasında sosyal medya üzerinden yaşanan tartışmalara son noktayı koyarak aralarında herhangi bir sorun olmadığını ifade etti.

Çıray-Dervişoğlu gerginliğine nokta: 'Ben ona 'Ağabey' derim!

İYİ Parti’nin İzmir’de ekonomi üzerinden düzenlediği zirvede; İYİ Partili iki önemli isim arasında da önemli bir gelişme yaşandı.

İYİ Parti Genel Başkan Baş Danışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray ve TBMM İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu arasında yaşanan 'gerginliğe' son nokta; Dervişoğlu'nun açıklamaları ile kondu.

"BEN ONA 'AĞABEY' DERİM"

Kurultay sonrasında Çıray ve arasındaki gerginliğin sorulması üzerine konuşan Dervişoğlu, “Siyasetin her alanında olur. Başka partilerde de listeye giremez kimisi, görevinden memnun olmaz. Bu bizim kendi içimizde her şeyi konuştuğumuzda delalet eden bir durum. Başka partilerde küskünlüğe vesile olabilir ama bizde birliğe vesile olur. O dönemde de Aytun ağabeyle olan dostluğuma halel gelmemiştir. Dostluk bakidir. Kendi aramızda çözeriz. Siyaset hep spekülasyon üzerinden dönüyor. Tweet attı, sen bunu niye söyledin deniyor. İYİ Parti içinde de bunlar medeni sınırlar içinde yaşanıyor. Aytun Bey biz arkadaşız demişti, ben özel hayatımda Aytun Bey’e ağabey derim” açıklamasında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Hatırlanacağı üzere; Çıray, İYİ Parti’nin kurultayında liste dışı kalmış ve bunun neticesinde Çıray’a yönelik operasyon yapıldığı iddia edilmişti. Yaşananlar sonrasında Çıray, partiye yönelik eleştirilerini sürdürürken, Genel Başkan Akşener, Çıray'a başdanışmanlık görevini vermişti.

Dervişoğlu da sosyal medyadan yaptığı sert açıklamayla kararı ödüllendirme olarak gördüğünü ve buna karşı çıktığını ifade etmiş, bu durum ikili arasında gerginliğie neden olmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER