CHP’li eski vekil Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanacak

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir eski Milletvekili Zeynep Altıok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten yargılanacak

CHP’li eski vekil Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten daha önce yargılanan ve beraat eden CHP İzmir eski Milletvekili Zeynep Altıok hakkında yeni bir iddianame daha hazırlandı.

Altıok'un, sosyal medya paylaşımları ve tweetleri üzerinden yapılan araştırma raporu sonucu yeniden yargılanmasına karar verildi.

Altıok ise şu açıklamayı yaptı:

“Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hâkim karşısına çıkarak beraat ettiğim 19 Aralık 2019 tarihinden 20 gün sonra düzenlenen yeni bir dosya ile aynı suçtan yani "cumhurbaşkanına hakaretten" yargılanıyorum.

Beraat ettiğim davada, iddianame sözlü talimatla hakkımda hazırlanan “araştırma raporu”nda yer alan sekiz tweet üzerinden düzenlenmişti. Görülüyor ki beraat ettiğim iddianamede yer alan tweetlerden sadece bir tanesi dışarıda bırakılarak aynı tweetler yine bir “araştırma raporu” ile geriye dönük olarak yapılan inceleme, özel bir arayış ve uğraşıyla belirlenen elli tweet daha eklenerek yeni bir iddianameye dönüştürülmüş.

3 Aralık günü yapılacak duruşmaya pandemi koşulları nedeniyle il başkanımız, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimizle ve örgütümüzle birlikte katılacağız.

Geçen duruşmada olduğu gibi tüm ilçelerimizden, hatta başka illerden gelen yol arkadaşlarımın, sivil toplum temsilcilerinin, örgütümüzün yanımda olduğunuzu biliyorum. Ancak içinden geçtiğimiz süreçte benim için en önemli ve öncelikli olan hepinizin sağlığı. Bu nedenle duruşmadan sonra bir açıklama yapacağım. Güvenle ve sağlıkla kalın...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER