CHP’li Beko’dan 1 Mayıs daveti

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, DİSK Emekli Sen Konak Şubesi ile birlikte Konak ve Kemeraltı’nda halkı 1 Mayıs’a davet etti.

CHP’li Beko’dan 1 Mayıs daveti

‘Yaşasın 1 Mayıs’, ‘Karanlıklara karşı aydınlık Türkiye için alanlardayız’ sloganları atarak DİSK’in Sesi bültenini dağıtan Beko ve beraberindekiler herkesi alanlara davet etti. “Hak, hukuk, adalet için alanlarda olacağız” diyen Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko, “Bu ülkenin tüm, değerlerini ve güzelliklerini üretenler; bu memleketin gerçek sahipleri, işçiler, emekçiler 1 Mayıs’ta meydanlarda buluşuyor” dedi. 

İŞ, ADALET, ÖZGÜRLÜK İÇİN…

CHP’li Beko, “Nüfusun dörtte üçünü oluşturan ancak yok sayılmak istenen işçi kardeşlerim, bugün yaşadığımız ekonomik krizin faturasını ödemeyi reddeden milyonlar 2019 1 Mayıs’ında iş, adalet ve özgürlük taleplerini yükseltiyor” dedi. Beko, “Karanlığa karşı aydınlık bir ülke için, iş, adalet, özgürlük, herkese güvenceli iş için herkesi alanlara bekliyoruz. Küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşanabilir memleket isteyenler taleplerini 1 Mayıs meydanlarında yükseltecek. Herkesin eşit şartlarda yaşaması için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Eşitlik, özgürlük, adalet, barış ve kardeşlik için, emeğin Türkiye’sini ve demokrasiyi yeniden kurmak için haydi hep beraber 1 Mayıs’a” çağrısında bulundu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER