CHP'nin Ankara'da en uzun gecesi!

CHP Genel Merkezi bu gece siyasi kulislerin merkezi haline geldi. Geceye damgasını vuran üç isimse Kılıçdaroğlu, Akşener ve Kocaoğlu oldu.

CHP'nin Ankara'da en uzun gecesi!

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir için baş döndüren gece trafiği devam ediyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Tunç Soyer'i aday göstereceği iddiasıyla yoğun başlayan günün gecesinde de siyasi tempo bir an olsun düşmüş değil.

"AYNI HASSASİYETİ BEKLİYORUZ"

Özellikle Ülkücü kökenli İYİ Partililerin ve CHP İzmir'deki dinamiklerin Tunç Soyer karşısında gösterdikleri dikkat çekici direncin son halkası olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki lider arasındaki görüşmede Akşener'in Soyer isminin ittifaka yalnızca İzmir'de değil, Türkiye çapında yara açacağı uyarısını yaptığı ve "Biz sizin parti tabanınızdaki hassasiyet için Ordu'da İdris Naim Şahin'den vazgeçtik. Şimdi aynı hassasiyeti de biz sizden bekliyoruz." dedi. Kılıçdaroğlu'nun Akşener'in ricası sonrasında ne karar vereceğiyse henüz bilinmiyor.

GÖRÜŞME YARINA KALDI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayının belirlenmesi noktasında İYİ Parti ile yaşanan krizin dışında parti içinde yaşanan gelişmeler de dikkat çekiyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun gün içinde ani bir kararla Ankara'ya gitmesinin ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile bugün yapması beklenen görüşme yarına kaldı. İkilinin yarın saat 10:00'da bir araya geleceği öğrenildi.

İZMİR AÇIKLANMAYABİLİR

Öte yandan yarın saat 14:00'da gerçekleştirilecek CHP Parti Meclisi'ne yönelik flaş da bir iddia ortaya atıldı. Parti içinde ve İYİ Parti ile yaşanan gelişmeler ışığında CHP İzmir adayının açıklanmasının ay sonuna kalabileceği belirtiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER