CHP'li Yücel’den Kılıçdaroğlu’na tehdide cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tehdit edilmesine sert tepki gösteren, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel basın açıklaması yaptı.

CHP'li Yücel’den Kılıçdaroğlu’na tehdide cevap

Yücel yaptığı açıklamada, “İnanılır gibi değil ama ülkedeki mevcut yönetim ve onun yancısı, seçimlerde propaganda için ortaklık kurdukları terör örgütü liderinin ardından, şimdide adını dahi anmaktan zül duyacağımız suç örgütlerini öne sürerek CHP’yi ve Sayın genel başkanımızı sindirebileceklerini düşünmüşler. Buna cüret edenlerin yeri siyaset çöplüğüdür. Kendinde bu haddi görenler bilsin ki, sizin ağababalarınızdan korkmadık, sizlerden de korkmayız” ifadelerine yer verdi.

Yücel, Ülkenin ana muhalefet liderine karşı yapılan hakaret ve tehditlerin, ülkenin içinde bulunduğu halin açık bir göstergesi olduğunu ifade ederek, şu açıklamalarda bulundu;

BU DÜZENİN SORUMLUSU CUMHUR İTTİFAKI İKTİDARIDIR

bu olayda asıl sorumlu, Genel başkanımıza karşı hakaret ve tehdit dili ile konuşma imkanı veren düzenin kurucularıdır. Kendileri dışında herkese yapılan tehdidi ve hakareti normal gören, hukuku hiçe sayan, adamına göre yasaları uygulayan ve mafyayı özel afla çıkaran bu düzenin sorumlusu Cumhur ittifakı liderleri ve iktidarıdır. Böylesine gözü dönmüş, sırtını kendini affeden siyasetçilere dayamış olan kişilerin tehditleri, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ne korkutur ne de yolundan döndürür. Liderimiz ne Pkk’nın suikast girişiminden ne de kendisine sosyal medya üzerinden kurşunlar göstererek yapılan tehditlerden ne de düzenin beslediği karanlık güçlerden korkmadı, korkmaz da. Aksine, bu iktidarın başlattığı ve cumhur ittifakıyla birlikte daha da çok beslediği bu bozuk düzen ve bu düzenin illegal savunucularının üzerine hukukla, adaletle, barışla, demokrasiyle korkusuzca gitmeye devam edecektir. Bu ülkeyi, ne saraylarında iktidar sarhoşluğuna kapılanlara ne de tek vasfı siyasi hayatlarını sürdürmek için saraya yancı olanlara bırakmayacağız. Bu halkı daha fazla ezmelerine, kendilerinin söyleyecek sözü kalmayınca mafya düzeninin uşaklarını piyasaya sürmelerine göz yummayacağız. Halkımızla birlikte bu mafya ve çete düzenine son vereceğiz.

SALDIRILAR DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, yapılan saldırıların CHP’nin iktidara ne kadar yakın olduğunun ve doğru yolda olduğunun bir göstergesi olduğunu ifade ederken “Şimdi bu tehditler karşısında sus pus olan cumhur ittifakının liderlerinin ve iktidarın temsilcilerinin bu suskunluğunun sebebini hem bizler hem halkımız merak ediyor. Elbette devleti kuran partimiz ve Türk halkı bu tehditlere gereken cevabı vermekten geri durmayacaktır. Ama görevi adaleti sağlamak, suç örgütleriyle mücadele etmek ve yasaları işletmek olan iktidarın temsilcileri ve onun içişleri bakanı, olur olmaz her konuda televizyonlarda boy gösterirken, toplumda adeta infial yaratan bu saldırı karşısında üç maymunu oynaması daha ne kadar sürecek merak ediyoruz. Sayın cumhurbaşkanının 18 yıllık iktidarlarının sonunda hukuk reformundan söz ettiği, demokrasi vaat ettiği bu günlerde yaşanan saldırı karşısında, hukuku işletecekler mi? Yoksa o hukuk ve demokrasi yine kendileri ve çevreleri için mi geçerli olacak? Daha önceden söylediğimiz gibi; CHP halkla birlikte iktidara yürüdükçe, kendi bozuk düzenlerinin sonunun geldiğini göre tüm odaklar, ellerindeki tüm güçlerle partimize ve genel başkanımıza saldırmaya devam edecekler. Bir kez daha söylüyoruz ki, bu saldırılar bizim yolumuzun ne kadar doğru olduğunu, halkımızla birlikte kuracağımız iktidarın ne kadar yakın olduğunu gösteriyor. Bu mücadelemiz, toplumsal barışı kurarak, halkımızı refaha kavuşturarak, adaletten ayrılmayarak, terör ve suç örgütleri ile mücadeleden ödün vermeden sürecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER