CHP'li Haluk Pekşen yaşamını yitirdi

CHP Trabzon eski milletvekili Haluk Pekşen, geçen ay zatürre teşhisi ile Bodrum Acıbadem Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

CHP'li Haluk Pekşen yaşamını yitirdi

Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen kalp kapakçığındaki iltihap nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden bugün hayatını kaybetti. Pekşen'in ölümü siyaset camiasını yasa boğarken, eski vekilin ölümüyle ilgili dikkat çeken ayrıntılar da ortaya çıktı. Buna göre Pekşen'in doktorlar tarafından uygulanan 2 tedavi yöntemine de yanıt vermediği öğrenildi.

25. ve 26. dönemde CHP'den Trabzon milletvekilliği görevinde bulunan Haluk Pekşen, bugün tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Pekşen'in vefatı başta CHP camiasında olmak üzere Türk siyasetinde derin bir üzüntüye neden oldu.

KALP KAPAKÇIK ZARINDA İLTİHAPLANMA VARDI
Bodrum'da zatürre teşhisi ile Ağustos ayında tedavi altına alınan ve kalp kapakçığı zarında iltihaplanma meydana gelen Pekşen, hastalığının ilerlemesinin ardından yoğun bakıma alındı. İlk tedaviye yanıt vermeyen Pekşen için başka bir tedavi yöntemi denendi ancak eski vekil, bu tedaviye de yanıt veremeyerek yaşamını yitirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2022, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER