CHP'li Engin'den Narlıdere'ye hizmet sözü

CHP Narlıdere Adayı Ali Engin, adaylık süreci ve ilçede gerçekleştirmek istediklerine ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunumuyla ekrana gelen Rota Siyaset programına katıldı.

"Narlıdere'ye feda olsun"

Başta Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur olmak üzere, ilçenin bugüne gelmesinde emeği olanlara teşekkür eden Engin, CHP İzmir İl Başkanlığı görevini üstlendiği dönemde saha çalışmasını çok önemsediğini, bu nedenle Narlıdere'nin ihtiyaçlarını bildiğini dile getirdi. Aday olduğu ilçe için "Narlıdere, imajı çok güçlü bir ilçemiz." diyen Engin, sözlerini sürdürürken, "Narlıdere'den adaylık, hem bana hem de aileme gurur kaynağı oldu. Göreve seçilmem durumunda eve daha geç gideceğiz, işimizle daha az ilgileneceğiz ama yapacağımız tüm fedakarlıklar Narlıdere'ye ve İzmir'e feda olsun." ifadelerini kullandı.

"Popülizm yapmayacağız"

İcracı, uzlaşmacı, Atatürkçü ve sosyal demokrat bir yapısı olduğunu dile getiren Engin, "Narlıdere'de 4 bin konutluk yenilemeyi hızla harekete geçireceğiz. İlçeyi imar ve trafik yoğunluğuna boğmadan yola devam edeceğiz. Gelirlerimiz kıt ama gelirleri arttırmaya, hizmetleri çoğaltmaya geliyoruz. Vergileri popülizm yapmadan kullanacağız. Mali hedeflerimizi tuttururken çalışanlarımızla da barışık olacağız. Narlıdere'de çalışan arkadaşlarımız için tek kriterimiz hizmet ediyor olup olmadığımız olacak. Çünkü Narlıdere bir mücevher." dedi.

"Hedefimiz yüzde 80"

Seçim yarışına ilişkin de dikkat çekici ifadeler kullanan Engin, "Narlıdere, Türkiye'de CHP'nin en yüksek oy aldığı ilçemiz olacak. Baktığımızda AK Parti'nin ilçede klasik oyu yüzde 80. MHP'nin aldığı oy da ortada. İYİ Parti'yi de en yakın zamanda ziyaret edeceğim. Onlar da Atatürkçü insanlar. Ne İYİ Parti, ne CHP bayrağı aşırı önde olmayacak. Hedefimiz yüzde 80. MHP adayı Süleyman Bey'e de bu yarışta başarılar diliyorum. " dedi.

Engin ayrıca Narlıdere Belediye Meclisi için de aday listesi oluşturulurken ilçenin her kesiminden insan olması için çaba göstereceğini, temelinde hizmet olan, kadınların ve gençlerin yer aldığı bir liste oluşması adına çalışacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER