CHP İzmir İl Kongresi başladı: Yücel ne mesaj verdi

CHP İzmir İl Kongresi bugün Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda gerçekleşiyor.

CHP İzmir İl Kongresi başladı: Yücel ne mesaj verdi

BEN TV - Cumhuriyet Halk Partisi'nde kongre heyacanı yaşanıyor. Kültürpark’taki Celal Atik Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen kongreye, partililer akın etti.

Salona yoğun alkış ve 'İşte örgüt işte başkan' sloganları ile giren Yücel, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Deniz Yücel sözlerine son dönemde arka arkaya yaşanan afet ve kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyerek başladı. Yücel, "Osmanlı ve Selçuk döneminde yapılan birçok yapı hasar görmezden 10 senelik binalar yıkıldı. Neden? Devlet bürokrasisinde liyakat kalmadı. AKP ile yozlaşma aldı başını gidiyor. Deprem paraları otoyollara harcandı. Atamalarda eş dost akraba yandaş değil, liyakatı esas almak zorundayız. Bir arsızlık, pişkinlik var. İktidara yakın bir şirket, Kızılay'a 8  milyon dolar aktardı. Neden? Başka bir vakfa aktarılsın diye. Bağış neden Kızılay'a yapılıyor? Çünkü vergiden muaf. Türkçesi vergi kaçırılıyor, devlet zarara uğratılıyor. Kaçırılan vergi tam 8 milyon dolar. Kızılay üstünden bağış yapılmasaydı bu para devlet kasasına girecekti. Kaybeden kim? Halkımız... Çağdaş bir ülkede bu olay hükümeti düşürür ancak bunların ar damarı çatlamış. Bu Ensar vakfı, çocukların tecavüze uğradığı Ensar vakfı, urla'da köylünün diskin arazilerine el konurken, arazisine el konmayan Ensar vakfı... Atadan dededen bir karış toprağı, kıt kanaat geçinen çiftçinin el konurken, şeriatçı ensara dokunulmuyor. Cumhur nedir? Halktır. Cumhurbaşkanı halkın menfaatini korumalıdır. Burada cumhurbaşkanı Erdoğan halkın yararına mı hareket ediyor, yoksa belli grupların yararına mı? Peşini bırakmayacağız. Vatandaşın bir karış toprağını sermaye gruplarına yedirmeyeceğiz. Bugün 7 milyondan fazla işsizimiz var. 20 milyon icra dosyamız var. 500 bin atanamayan öğretmen, 1 buçuk milyon EYT var. Sıfır sorun diye geldiler, sorunsuz komşu kalmadı. Dış siyaset hamaset, mezhep ve kişiler üstüne belirleniyor. Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. Buna dur demek bizim görevimiz." dedi. 

"31 Mart yerel seçimleri, tarihi misyonumuza daha büyük bir misyon yükledi." diyerek konuşmasına devam eden Yücel; "Mart'ın sonunda bahar geldi. 22 belediye sayımızı 24'e çıkardık. Millet ittifakı olarak 25 ilçe kazandık. İstanbul ve Ankara'yı kazandık. Bugün nüfusumuzun neredeyse yüzde 50'sini CHP'li belediyeler yönetiyor. Bu başarıda sizlerin emeği, tüm yurttaşlarımızın emeği ve payı var. Bu başarının bir de mimarı var. Göreve geldiğinden beri CHP'yi toplumun tüm kesimleriyle buluşturan, 31 Mart ve 23 Haziran başarılarının mimarı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu kutluyor ve İzmir İl Örgütü adına şükranlarımı sunuyorum.2 sene görev yaptığım, emek ve mücadele verdiğimiz yönetim kurulumuza ve disiplin kurulumuza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. CHP bugün tüm örgütüyle Tğrkiye'yi yönetmeye hazırdır. Çalışan, paylaşan, bölüşen bir Türkiye kurmak üzere kongremizin partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

CHP İzmir'de kongre heyecanı: İşte salondan dakika dakika notlar

Divan Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca oldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER