CHP'den ekonomi hamlesi: EKOBÜS

CHP, iş dünyası ve emekçilerle bir araya gelerek ekonomik gelişmeleri değerlendirmek ve çözüm önerilerini anlatmak için EKOBÜS’le yola çıkacak.

CHP'den ekonomi hamlesi: EKOBÜS

CHP, ekonomide yaşanan kötü gidişatın nedenlerini araştırmak, iflas ya da konkordato ilan eden firmaların durumunu yakından takip etmek ve “yoksulluk” içerisinde yaşayan yurttaşlarla bir araya gelerek sorunlarını tespit etmek amacıyla “EKOBÜS” ile ülkeyi gezecek. BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre;  CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Lale Karabıyık, Aykut Erdoğdu, Veli Ağbaba, Orhan Sarıbal, Fethi Açıkel, Bülent Kuşoğlu ile milletvekilleri Akif Hamzaçebi, İlhan Kesici, Abdüllatif Şener ve Çetin Osman Budak’tan oluşan CHP Ekonomi Masası, seçim döneminde başladığı kent gezilerine, TBMM Genel Kurulu’ndaki 2020 Yılı Bütçe Teklifi görüşmelerinin sona ermesinin ardından “yeni araç” ile devam edecek.

18 Aralık Çarşamba günü Ankara OSTİM’de sanayici ve esnafla bir araya gelecek Ekonomi Masası, burada “EKOBÜS” adını alan, üzerinde CHP logosunun yer aldığı otobüsün tanıtımını da yapacak. Edinilen bilgiye göre, EKOBÜS’ün üzerinde CHP logosunun yanı sıra “Adalet, Üretim, Hakça Paylaşım ve İstikrar” yazıları da yer alacak.

Parti yöneticileri, bu otobüsle kentleri ziyaret ederek yurttaşların sorunlarının yerinde tespit edilmesini amaçlıyor. Bütçe görüşmelerinin ardından başlayacak gezilerin, nisan ayına kadar kesintisiz şekilde sürdürülmesi planlanıyor.

Ekonomi Masası’nın yerel seçim sürecinde binlerce insanla bir araya geldiğini bildiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, “Türkiye’nin başta gelen temel sorunu ekonomidir. Yoksulluk problemi artık iş dünyasında da asgari ücretli çalışan vatandaşlarımızda da var. CHP’nin bu duruma sessiz kalması mümkün değildi. Seçim öncesinde kurduğumuz teması, bütçe görüşmelerinden sonra da kuracağız” dedi.

Yerinde tespit imkanı

Her bölgenin kendisine özgü sorunlarının olduğunu ve sahaya inmeden bu sorunların tespitinin mümkün olmadığını ifade eden Karabıyık, “Sanayi, ticaret, tarım gibi çok sayıda alanda derin ekonomik problemler yaşanıyor. Biz bu problemlere yerinde şahit olmak istiyoruz. CHP’nin çözüm önerilerini anlatmak, yurttaşlarımızın umutlarını diriltmek istiyoruz. Ekonomi Masası, bu kapsamda kuracağı temaslar için EKOBÜS’ü ortaya çıkardı” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER