CHP'de kriz devam ediyor

CHP’de istifa getiren aday tartışması sürüyor. Parti yönetimi itiraz ve istifaları "Demokratik tepki" olarak nitelendirdi, "Bunu kavga gibi göstermek doğru değil" dedi.

CHP'de kriz devam ediyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olaylı parti meclisi toplantısı sonrasında kurmaylarını topladı. Gündemde parti örgütünde yaşanan istifalar ve aday eleştirileri vardı.

Canan Kaftancıoğlu’nun önce istifa edip ardından da geri adım atması ve grup başkanvekili Engin Altay'ın "şımarıklık" demesi de gündemdeydi. CHP, 2 Şubat Cumartesi günü yeniden Parti Meclisi’ni toplayacak. Son parti meclisi toplantısında açıklanmayan İstanbul’un 5, İzmir’in 3 ilçesi olmak üzere 200'e yakın aday daha belirlenecek.

Pazar günü yapılan toplantıda reddedilen iki isim, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un isimleri Parti Meclisi’ne tekrar gelecek. 

29'a karşı 30 oyla kabul edilen Kadıköy adayı Şerdil Odabaşı için ise 31 oy almadığı için yeniden bir oylama gündeme gelebilir. Beyoğlu’nda Avukat Hüseyin Özhan’ın aday yapılması, Maltepe’de ise mevcut başkan Ali Kılıç ile yola devam edilmesi bekleniyor. Şişli’de ise yeniden kamuoyu araştırması yapılıyor.

Bu arada MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Venezuela üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yaptığı eleştiri CHP’nin gündemindeydi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER