CHP'de kritik PM öncesi kılıçlar İzmir için çekildi!

CHP'de İzmir adayının kim olacağı sorusu, parti kulislerini karıştırdı! Tunç Soyer ismi partililer arasında derin çatlaklara yol açmış durumda. Konunun bir diğer muhatabı İYİ Parti de CHP'deki PM öncesi hassasiyetini ortaya koydu.

CHP'de kritik PM öncesi kılıçlar İzmir için çekildi!

Ben TV - Cumhuriyet Halk Partisi'nin yarın gerçekleştireceği kritik PM'ye kısa süre kala dün akşam Halk TV'de Barış Yarkadaş'ın partisinin İzmir adayı olarak Tunç Soyer'in ismini vermesinin yankıları sürüyor.

CHP'li PM üyeleri "Adayımızı Halk TV'den öğreneceksek neden PM üyesiyiz?" diye duruma tepki gösterirken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bugün apar topar Ankara'ya gitmesi, gelişmelere "koca" tepki olarak adlandırıldı.

SÜRPRİZ İSİMLER MASAYA GELEBİLİR

CHP PM öncesinde bugün partinin Ankara adaylarının açıklanması başta olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun program yoğunluğu nedeniyle Kocaoğlu ile görüşmesi henüz gerçekleşmezken, görüşmenin yarına dahi sarkabileceği ifade ediliyor. Gün boyunca Ankara'da yaşanan hızlı trafikte ayrıca masaya sürpriz isimlerinde sürülebileceği iddiası da gündemde.

İYİ PARTİ CEPHESİ TEPKİLİ

Öte yandan Tunç Soyer isminin kulislere düşmesiyle birlikte İYİ Parti cephesinden de tepki yükselmeye devam ediyor. Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın net bir şekilde mevkidaşlarına tepkisini belirtirken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir kez daha bir araya geleceği, Akşener'in Soyer karşısında İYİ Parti'nin tutumunu Kılıçdaroğlu'na ileteceği öğrenildi.

Ayrıntılar gelecek...

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER