CHP'de aday belirleme mesaisi

CHP’de bugün yapılacak yedinci grup aday açıklama toplantısı bugüne kadar yapılan diğer toplantılara göre daha geniş kapsamlı olacak. Bugüne kadar altı farklı grupta toplam 698 adayını açıklayan CHP’de bugünkü toplantıda 200’ün üzerinde aday açıklanması bekleniyor.

CHP'de aday belirleme mesaisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul'un ilçe belediye adaylarının da belirleneceği toplantının Pazartesi gününün ilk saatlerinde de sürmesi bekleniyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'ne sunulacak aday listesi için önce Merkez Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

CHP Lideri'nin A Takımı ile yapacağı toplantının 5 saat sürmesi öngörülüyor. Olası adaylar MYK toplantısında belirlendikten sonra, onay için Parti Meclisi'ne sunulacak. Merakla beklenen İzmir Büyükşehir Belediye adayı da resmen açıklanacak.

Dün akşam kurulan komisyonda Tunç Soyer isminde mutabık kalındığı ve Soyer'in isminin MYK'ya geleceği öğrenildi.

Uzun bir süredir beklenen, parti içerisinde de farklı açıklamalarla tartışmalara neden olan İzmir adayının, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer olması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta boyunca hem örgütle kurulan temaslar hem kamuoyu anketlerinin tekrar gözden geçirilmesinin sonucunda, CHP Lideri'nin bu kararda olduğu belirtiliyor.

Habertürk'ten Ömer Topsakal'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu MYK toplantısında son sözünü söyleyecek. Ancak Parti Meclisi'nde bir direnç olması durumunda, Tuncay Özkan, Kamil Okyay Sındır gibi isimler de olasılık dahilinde tutuluyor. Toplantıda İzmir'in 28 ilçe belediyesi için de aday belirlenecek.

Öte yandan genel merkeze kritik PM öncesi çalışanlar dışında kimse alınmıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER