CHP adaylarına MHP'den ilk yorum

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yoğun bir aday belirleme mesaisinin ardından, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı başta olmak üzere, 23 ilçede belediye başkan adayı da netleşti. Adayların netleşmesinin ardından, ilk yorum MHP'li Şahin'den geldi

CHP adaylarına MHP'den ilk yorum

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kritik hafta sonu mesaisi sona erdi. 

Dün sabah saatlerinde başlayan ve 5 saat süren MYK'nın ardından, isimler PM'de oylamaya sunulmuş ve bu kapsamda, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer olmuştu. Öte yandan, 23 ilçede de durum netlik kazanarak, CHP'nin belediye başkan adayları resmiyet kazanmış oldu.

Açıklanan resmi listenin ardından İzmir'den ilk yorum MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den geldi. Şahin, Soyer'in adaylığı noktasında, 'yürek yaramız' yorumunu yaparken, aday gösterecekleri 5 ilçede ise CHP'nin adaylarından memnun olduklarını ifade etti.

“DÜN BAŞKA İSİMLER VARDI...”

Şahin; “CHP atama yapıyor. Dün başka isimler vardı, gece Çiğli adayı Narlıdere'ye, Bayraklı'yı başka yere gibi atamalar yapılmış. Hayırlısı olsun.” yorumunda bulundu.

“SOYER, YÜREK YARAMIZ”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında, Cumhur İttifakı adayı Nihat Zeybekci'nin rakibi olacak, CHP'nin Büyükşehir Adayı Tunç Soyer hakkında; “Sayın Soyer bizim için olabilecek en olumsuz aday. Ülkücülerin bir kırgınlığı var babasına karşı. Bizim onun hakkında normal bir şey konuşmamız mümkün değil. Biz İYİ Parti kötü parti çerçevesinden de bakmıyoruz. Bizim baktığımız çerçeve yürek yaramız.” dedi.

“BİZİ DESTEKLEYECEK BİR LİSTE”

Ayrıca; Cumhur İttifakı kapsamında Dikili, Çeşme, Aliağa, Foça, Narlıdere'de MHP aday çıkartacakken, CHP'nin bu ilçelerdeki adaylarına ilişkin de Şahin; “Bizi destekleyecek bir liste. Bu nedenle iyi oldu diyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER