Bugün seçim olsa hangi parti, yüzde kaç oy alır?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, son anket sonuçları açıklayarak, partisinin en yüksek oy oranına sahip olduğunu belirtti. Dağ, "Kararsızlar dağıtıldığında AK Parti'nin oy oranı 42,6, CHP'nin oy oranı ise 24,2'dir. HDP'nin oy oranı 10,4, MHP'nin oy oranı 10,2, İYİ Parti 9,2, Saadet Partisi ise 0,9 oy oranına sahiptir" dedi.

Bugün seçim olsa hangi parti, yüzde kaç oy alır?

BEN HABER - 

AK Parti İzmir’de pazar mesaisinde 3 ilçede seçim heyecanı yaşandı.

Kongrelere katılım sağlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ,  burada son anket sonuçlarını paylaştı.

AK Parti'nin oylarının düştüğü iddiaları üzerinden açıklamada bulınan Dağ; "Ödemiş'ten Türkiye'ye son anketimizi açıklamak istiyorum. Kararsızlar dağıtıldığında AK Parti'nin oy oranı 42,6, CHP'nin oy oranı ise 24,2'dir. HDP'nin oy oranı 10,4, MHP'nin oy oranı 10,2, İYİ Parti 9,2, Saadet Partisi ise 0,9 oy oranına sahiptir. Algıya, yalana, operasyona, toplum mühendisliğine gerek yok. İşte parti burada. Bu ülkeye bugün, biz, hizmet ediyoruz. Biz iktidarız, avucunuzu yalayacaksınız. 10 yıl daha bu ülkeye hizmet edecek olan AK Parti kadrolarıdır. 2023 seçimlerinde biz Ödemiş'te çok daha farklı bir tabloyla karşılaşacağız. Birinci parti olmanın ayak sesleri bu kongrede kendini gösteriyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER