"Bu beyefendi HDP'nin arzusuyla aday oldu"

HDP İl Eş Başkanı Kadir Uğurlu'nun İzmir'de Tunç Soyer'e destek vereceklerini açıklamasının ardından, MHP kanadından ilk tepki geldi: Biz İzmir'de HDP adayını destekleyeceklerini baştan söylemiştik. O da bu beyefendidir zaten

"Bu beyefendi HDP'nin arzusuyla aday oldu"

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nin tartışmalı geçen PM toplantısının ardından açıklanan İzmir Büyükşehir Adayı ve 23 ilçenin belediye başkan adayı, tepki toplamaya devam ediyor.

Özellikle MHP kanadından Soyer ismine büyük tepki gelirken, HDP İzmir İl Eş Başkanı Kadir Uğurlu'nun Soyer'i destekleme kararlarının net olduğunu açıklaması ile birlikte tartışma daha da kızıştı.

Tunç Soyer ismine, babası Nurettin Soyer'in 12 Eylül döneminde yaptıkları nedeniyle büyük tepki veren ve her fırsatta sert sözlerle Soyer ismine yüklenen MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, HDP'den yapılan bu açıklama karşısında da flaş ifadeler kullandı.

“BU BEYEFENDİ HDP'NİN ARZUSUYLA ADAY OLDU ZATEN”

Baştan beri, süreçte gizli bir ittifak olduğunu ifade ettiğini belirten Şahin; “Ben en baştan CHP, HDP ve İP'in yaptığı anlaşmaya göre; İstanbul'dan CHP adayı çıkarılacak, Ankara'dan İP adayı çıkarılacak, İzmir'den de HDP adayı çıkarılacak diye söylemiştim. Bu beyefendi HDP'nin arzusuyla aday oldu zaten. Ortada bir gizli anlaşmanın olduğunu biliyorduk.“ dedi.

“BUNU BAYRAKSEVER CHPLİLERE SORMAK LAZIM”

Süreci nasıl etkileyeceğini CHP'ye sormanız lazım diyen Şahin; “Bunu vatansever, milliyetsever, bayraksever CHP'li kardeşlerimize sormak lazım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER