Bölünmez Çankırı, Bayraklı konteyner kenti ziyaret etti

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Bayraklı’da yapımı AFAD Başkanlığı koordinasyonunda tamamlanan konteyner kenti ziyaret etti. Evlerinin yapımı tamamlanana kadar konteyner kentte konaklayacak olan depremzede vatandaşlar ile bir araya gelerek talep ve istekleri hakkında görüşmeler gerçekleştirdi

Bölünmez Çankırı, Bayraklı konteyner kenti ziyaret etti

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, ‘‘Yaşadığımız deprem afeti nedeniyle evi yıkılan ya da ağır hasarlı olan İzmirli depremzede vatandaşlarımızın ilk andan itibaren tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına yanlarında olduk. İzmir'de kalıcı konutlar inşa edilene kadar afetzede vatandaşlarımızı misafir edeceğimiz geçici konaklama merkezimizde hizmet vermeye bugün itibariyle başladık. 46 bin metrekarelik alanda 21 metrekarelik 500 konteyner kuruldu. Şu anda, 21 aileyi içinde barındıran toplamda 62 vatandaşımıza konteynerlarımızın kapılarını açmış bulunuyoruz. Bir hol, bir oda ve bir duş bölümünün yer aldığı konteynerlarda 5 kişilik aileler barınabilecek. Bu alanda Aile Sağlık Merkezi, çamaşırhane, çocuk oyun alanlarımız ve daha birçok imkan daha bulunuyor. Bu kritik süreçte gereken vatandaşımız için her şeyin yapıldığını ve yapılacağını bir kez daha ifade ediyor, çalışmada A’dan Z’ye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

‘‘İZMİR İÇİN TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ’’
Ege Denizi’nde meydana gelen ve İzmir’de yıkıcı etkileri olan depremin ardından devletin tüm birimlerinin harekete geçerek İzmir’in ve İzmirlilerin yanında olduğu vurgusunda bulunan Bölünmez Çankırı, ‘‘Devletimiz deprem ilk anından itibaren tüm imkanlarını depremzedeler için seferber etmiştir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, hiçbir manipülasyona kulak asmadan ilgili tüm bakanlıklarımız ve bağlı birimleri, AFAD Başkanlığımız, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte deprem bölgesinde AFAD koordinasyonunda planlı, bilinçli, donanımlı bir şekilde arama-kurtarma, enkaz kaldırma ve hasar tespit faaliyetlerini titizlikle yürüttük. İzmir’e ve İzmirlilere sahip çıkan devletimize ve milletimize Rabbim zeval vermesin. Bu vesileyle bir kez daha depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah vatanımızı ve milletimizi her türlü afet ve felaketten korusun,  tekrarını yaşatmasın inşallah.’’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER