banner51

Bayraklı'da 'uzlaşı adayı' yola çıktı

CHP İzmir İl Eski Başkanı, Eski Milletvekili Selçuk Ayhan, Belediye Başkanı Serdar Sandal’la bir araya geldi. Selçuk, Ben TV'ye yaptığı açıklama aday olduğunu ifade etti.

Bayraklı'da 'uzlaşı adayı' yola çıktı

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, mahalle delege seçimlerinin sonlanmasının ardından gözler 14 Aralık'ta başlayacak olan ilçe kongrelerine çevrildi. İlçe başkan adaylığı noktasında hangi isimlerin ön plana çıkacağı beklenirken; mahalle delege seçimleri sonrası bir aday karmaşası yaşayan Bayraklı'da bugün flaş bir gelişme yaşandı.

İl Eski Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun Bayraklı’da İl Eski Başkanı Selçuk Ayhan’ı desteklediği ve Ayhan'ı Belediye Başkanı Serdar Sandal'a ilçe örgütüne 'uzlaşı adayı' yönünde önerdiği iddialarının ortaya atılmasının ardından, bugün Ayhan ve Sandal bir araya geldi.

İkilinin Belediye binasında gerçekleştirdiği görüşme sonrası bir fotoğraf ile sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sandal; “Cumhuriyet Halk Partisi geçmiş dönem İl Başkanlarından, 23. Dönem İzmir Milletvekili, parti büyüğümüz, ağabeyimiz Sn. Selçuk Ayhan ile ülke ve kent gündemine ilişkin keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.Deneyimlerinden her zaman yararlanmaya devam edeceğim Sn. Selçuk Ayhan’a nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"YOĞUN BİR TALEP VE BASKI VARDI"

Sandal'ın bu paylaşımından sonra, 'Bayraklı'nın uzlaşı adayı Selçuk mu?' sorularına, Selçuk Ben Tv aracılığı ile yanıt verdi. Aday olduğunu ve resmi açıklamayı cumartesi günü yapacağını ifade eden Selçuk; "20- 25 gündür yoğun bir talep ve baskı vardı. Biz de kabul etmek durumunda kaldık. Bizimde temel amacımız o uzlaşmayı sağlamak, önümüzdeki süreçte partiyi yönetebilecek kadrolar yetiştirmek. Tabii bu süreç içinde partinin politikalarını uygulamak. Bugün de Serdar Başkan ile görüştük ve ben de çalışmalara başladım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
bak bak
bak bak - 2 ay Önce

eyi tamamda bu uzlaşı adayının hedefleri neihatyalleri neibunlarıda duyalım

SIRADAKİ HABER