Başkan Sürekli’den, Büyükşehir’e afiş tepkisi

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir'in 100. kuruluş yıldönümü için billboardlara astığı afiş için ‘’CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu’nu ‘Barışın ikinci yüzyılı’ sloganıyla kutlayarak tarihi bir gaflete imza atmıştır.’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Sürekli’den, Büyükşehir’e afiş tepkisi

İzmir'in 100. kuruluş yıldönümü öncesi İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından billboardlara asılan afişler ile ilgili AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den tepki geldi.

Başkan Sürekli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu’nu ‘Barışın ikinci yüzyılı’ sloganıyla kutlayarak tarihi bir gaflete imza atmıştır. Tüm vatanseverlerin tepki gösterdiği ve gelecek nesillerin de kınayacağı bu yaklaşım; Türkiye Cumhuriyeti var oldukça sorgulanacaktır! Çünkü, 9 Eylül 1922; Türk Milletinin hürriyet mücadelesini zaferle taçlandırdığı, İzmir’den başlayan esaret zincirinin yine İzmir’de kırıldığı tarihtir. Soyer; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş mücadelesi veren şehit ve gazilerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Soyer’in yaklaşımını şiddetle kınıyoruz. Sanmasın ki; ülkemizin ve İzmir’in vatanperver, bayrağına bağlı insanları bunu içine sindirecektir! Kendisinden derhal bu kutlama afişlerini kaldırarak Kurtuluş Savaşı’nın ruhuna ve 9 Eylül’e yakışır bir kutlama paylaşmasını bekliyoruz.’’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER