Bahçeli: Mavi boyayla haç resmi çizenler alçaktır!

MHP lideri Bahçeli, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde camiye yönelik saldırıya ilişkin "1821 Mora ayaklanmasının 200. yıldönümü münasebetiyle Türklere ölüm sloganları atanlar, cami duvarlarına mavi boyayla haç resmi çizenler alçaktır, korkaktır, günahkardır" değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli: Mavi boyayla haç resmi çizenler alçaktır!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'dan yaptığı açıklamada Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Limasol kentindeki bir camiye yönelik saldırıya tepki gösterdi.

Bahçeli, nefret dolu saldırıları lanetlediğini belirterek, "1821 Mora ayaklanmasının 200. yıldönümü münasebetiyle Türklere ölüm sloganları atanlar, cami duvarlarına mavi boyayla haç resmi çizenler alçaktır, korkaktır, günahkardır" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli şunları kaydetti:

"Mora ayaklanması, Türk milletinin geçmişine damga vuran kanlı ve kahredici facialardan birisidir. Ve bu ayaklanmada gerçek manada bir soykırım yaşanmıştır. 40 bine yakın Müslüman Türk katledilmiştir. Ne ibretliktir ki beşeriyet bu toplu katliama karşı hala suskundur. Müslüman Türk’ün kanından beslenen canilerin torunlarına tavsiyem, sabrımızı taşırmamaları, tahrik ve tacizlerinden derhal vazgeçmeleridir. Çünkü Mora ayaklanmasının rövanş sayfası henüz görülmemiş, bu hesap henüz kapanmamıştır."

Mora ayaklanmasında şehit edilen, şiddet ve dehşet tüneline sokularak hayatlarını kaybeden Müslüman Türkleri Allah'tan rahmet dileyerek saygı ve şükranla andığını belirten Bahçeli, "Kanımız hala yerdedir, günü geldiğinde bedeli muhasım odaklara elbette ödettirilecektir" ifadesine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER