Akşener: Kürtlere yanlış bir kelime söylemeyeceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu can bu bedende durdukça bizi Kürtler ile düşman edemeyecekler. Kürtlere yanlış bir kelime söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Onlar canları pahasına bu devletin yanında durdular" dedi.

Akşener: Kürtlere yanlış bir kelime söylemeyeceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. 

İlçe merkezinde toplanan kalabalığa konuşan Akşener, "Meral Akşener’e Etimesgut’ta 'PKK'lı'; ama Batman'da 'faili meçhulcü' diyorlar. Hayatında PKK'ya taş atmamışlar bize hakaret edebiliyorlar. Sizi gidi yalancı kolpacılar sizi. Şunu söyleyeyim; bu can bu bedende durdukça, yanımda Koray Aydın duruyor; şüpheniz var mı, milliyetçiliğinden şüpheniz var mı? Bu can bu bedende durdukça bu netlikte bir şey söyleyeyim; bizi Kürtler ile düşman edemeyecekler. Kürtlere yanlış bir kelime söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Onlar canları pahasına bu devletin yanında durdular. PKK'nın yanında duran elbette vatan hainidir. PKK vatan haini silahlı, ayrılıkçı bir terör örgütüdür. Bizim Doğu Anadolu'da, Güneydoğu Anadolu'da bir il başkanımızın ailesinden 5 şehit var. Bunu nasıl unutacağız biz? Dolayısı ile hepimize düşen bir iş var. 'Şuculuk, buculuk' üzerinden, aynı zamanda devletinin yanında durmuş, gazisi olan, şehidi olan aileleri de hızara veren bu dili birlikte ortadan kaldıracağız. Hem bu harami düzeni yıkacağız hem de bu kolpacılığı ortadan kaldıracağız" ifadelerini kullandı.

Akşener, "Hepimiz el ele vereceğiz; çünkü seçmen velinimettir. Senin çocuğun ağlarken birilerinin ki keyif çatıyorsa o bir harami düzendir." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER