AK Partili Sürekli'den Büyükşehir'e manifesto tepkisi

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının katılımıyla gerçekleştirilen “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi”nin ardından yayınlanan manifestoya tepki gösterdi

AK Partili Sürekli'den Büyükşehir'e manifesto tepkisi

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının katılımıyla İzmir'de gerçekleştirilen “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi”nde açıklanan manifestoya AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den tepki geldi.

Sürekli yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘Su ve Küresel Isınma’ konusunda yıllardır; sempozyum, kurultay, yol haritası ve manifesto derken, bir arpa boyu yol alamadı. Şimdi de ülkeye yön vermeye çalışıyor! Anlaşılan; yine, yeniden tartışmak kolaylarına geliyor! 2008 yılında yaptıkları su zirvesi, 2016’da küresel ısınma kurultayı, 2017’de başladıkları ‘İklim değişikliğine dirençli bir kent yaratma’ projeleri, belediyenin tozlu raflarında öylece duruyor! Ama onlar halen, salon toplantıları düzenleyerek, havanda su dövmeye devam ediyor! İzmir’in ciddi boyutta su kaçağı, alt yapı sorunu ve yıllardır iklim değişikliğine dirençli bir kent yaratacak yerel idare sorunu vardır! Bugün, yaptıkları da; hizmet ve yatırım üretmeden, sorunun çözümünü ötelemekten başka bir şey değildir!"

Öte yandan AK Parti'den bir tepki de Özgür Hızaldan geldi. Hızal, sosyal medya hesabından Başkan Soyer'in paylaşımını alıntılayarak, "Evet başka bir su yönetimi mümkün. İzmir'in tonlarca suyu boşa akıyor, İzmirlinin cebindeki para israf oluyor. İşe, şehrimizdeki kayıp kaçak oranlarını düşürmekle başlayabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER