AK Partili Hamza Dağ'dan Millet İttifakı'na eleştiri!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu

AK Partili Hamza Dağ'dan Millet İttifakı'na eleştiri!

BEN HABER/

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, gündeme ilişkin soruları yanıtlarken, Millet İttifakı'nı da eleştirdi.

CHP-İYİ Parti arasındaki aday tartışması AK Parti'ye yaradığı konusuna açıklık getiren Hamza Dağ;"Öyle bir gündem kesinlikle yok. Bizim bakış noktamız değil. Cumhur ittifakı var, 15 Temmuz'dan sonra oluşan bir ittifaktır. 2018 seçimlerinde yüzde 50 üzerinde en çoy alarak yönetme durumumuz var. Diğer tarafa da bakmıyoruz, nasıl bi hal içindeler ilgilenmiyoruz. Kendi alanımıza konsantre olmuş durumdayız. Birlikte önümüzdeki seçimlerde en fazla oy almaya çalışıyoruz." dedi.

"TEK GÜNDEMLERİ AK PARTİ"

Dağ, Millet İttifakı'nı hedef alarak, "Karşı tarafta Millet ittifakı dediğiniz hangi partiler var bilmiyoruz. Sadece biz değil ülke de bilmiyor. Tek gündemleri var; Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti. Tek gündem üzerinden inşa ettikleri için ne yapacakları, aralarındaki sataşmalar bizi ilgilenmiyor." şeklinde konuştu.

"MUHALEFETİN NET PLANLARI YOK"

CHP-İYİ Parti arasında son günlerde yaşanan gerilimler hakkında da, Kendi iç meseleleri olarak baktıklarını söyleyen Dağ, Millet İttifakı'nda ortak aday mı çıkaracaklar sorusuna, "Oranın gündemini takip etmiyoruz, onları önemsemiyoruz. Her partinin kendi aday çıkarması konusunda onlar arasında bir çelişki var. 

Erken seçim söylentilerine de son noktayı koyan Dağ, seçimleri Haziran 2023'te olacağını söylerken, Millet İttifakı'nı da eleştirdi. Dağ, "Erken seçim diyorlar, onlara sorsanız sürekli erken seçim istiyorlar. Oldu ki karar verdik, erken seçim yapılıyor, ne yapacaksınız? Bir gündeminiz yok şu anda. Beraber mi, ayrı ayrı mı çıkacaksınız, ortada net gündeminiz yok. Bizim gündemimiz ülkenin içinden geçmiş olduğu süreç." diye ifade etti.

"ERDOĞAN'IN KARŞISINDA KİM OLURSA OLSUN..."

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağını sorusuna da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında kim olursa olsun, biz Recep Tayyip Erdoğan ile kader birlikteliği yapmışız diye söylerken, "Cumhurbaşkanımızın ülkeye tam 25 yıldır inanılmaz kazanımları oldu. Son 3 yılda yaşadıklarımıza bile baktığmızda yaşadığımız hamleler ortada. Bu güçlü liderlikle heyecanla olan birşeyler. Ülkenin lideri bu enerjiyi, iradeyi gösterdi, bundan sonra da aynı heyecanı ortaya kouyor. Kılıçdaroğlu mu, İmmamoğlu mu, Mansur Yavaş mı, Meral Akneşer mi olur bizi ilgilendirmez. Biri çıkar bir uluslarası yapı başka birini gösterirler. Bizim bunları değerlendirecek bir pozisyonumuz yok."

SEÇİM ANKETLERİ

Dağ şöyle devam etti: "CHP 15 veya 16. Bunu geçerli oylar üzerinden ve kararsızları dağıttığınızda yine 41, 42 yapıyor. Ben araştırmalara baktığımda yine oran aynı noktalara geliyor. Biz 42 almıştık 2018'de. Cumhurbaşkanımız 53 almıştı. Biz bunun 40, 41, 42 civarında gittiğini görüyoruz. Düşme dediğiniz, bu ülkedeki birinci partinin değişmesi lazım. Hangisi diyor birinci partinin değiştiğini?

Dağ, "AK Parti eski desteğini kaybetti mi? Oylarınızda bir gerileme olduğunu gözlemliyor musunuz?" sorusuna ise "Önce anketleri söyleyeyim. AR-GE Başkanlığı döneminde hiç duymadığım anket firmaları son bir senedir peydahlandı. Böyle bir anket firması yok. Nasıl, ne şekilde manipülasyon yapıyorlar? Biz sonuç olarak bunların araştırmasını yapıyor ve görüyoruz. Şu anki anketler tam manipülasyon. Biz, bizdeki verileri biliyoruz." ifadeleri ile yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER