AK Partili Hamza Dağ açıkladı: Buca’ya dev sağlık yatırımları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, hükümetin sağlık alanında hayata geçirdiği icraatlarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

AK Partili Hamza Dağ açıkladı: Buca’ya dev sağlık yatırımları

Buca Sağlık Kompleksi'nin faaliyete geçmesinden sonra aile hekimliği, 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, sağlıklı hayat merkezi, veremle savaş dispanseri, ana çocuk sağlığı ile sağlık müdürlüğü hizmet binasının bir arada olacağını dile getiren Dağ, vatandaşların sağlık hizmetlerinden üst seviyede yararlanmasını hedeflediklerini vurguladı. 

İnşaatı devam eden kompleksin yanı sıra Buca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin ihalesinin de tamamlandığını, kısa süre içerisinde burada inşaat çalışmalarının başlayacağını aktaran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, "AK Parti'nin sağlık alanında yaptığı icraatlar hız kesmeden, son sürat devam ediyor. Özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde, sağlık sektörüne yapılan yatırımların ne kadar yerinde olduğu anlaşıldı. Özellikle bu dönemde sağlık kurumlarının, hayati bir öneme sahip olduğunu yaşayarak öğrendik." değerlendirmesinde bulundu. 

DAĞ: "BUCA SAĞLIKTA BAMBAŞKA BİR NOKTAYA GELECEK"
Buca Sağlık Kompleksi'nin bir yıl içerisinde hazır olacağını belirten Dağ, "Bucalı vatandaşlarımız, sağlık alanında modern bir binaya kavuşacak, sağlık hizmetine daha hızlı erişecek. Kompleks, yaklaşık 6 bin 250 metrekare arsa alanında, 5 bin 400 metrekare kapalı alanda yükseliyor. Tınaztepe Mahallesi'nde yapılacak Buca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 19 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Buca Sağlık Kompleksi ile Buca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bittiğinde, Buca sağlıkta bambaşka bir noktaya gelecek. İzmir ve ilçelerine hizmet götürmeye devam edeceğiz. Bunun için de durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER