AK Partili Dağ'dan Perinçek tepkisi: Bunların hepsi faso fiso

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Vatan Partisi'yle veya ismini bahsetmiş olduğunuz Perinçek'le AK Parti olarak bir ittifakımız söz konusu değil. Bunların hepsi faso fiso" yanıtını verdi.

AK Partili Dağ'dan Perinçek tepkisi: Bunların hepsi faso fiso

Dün Kanal 42 yayınına katılanAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Vatan Partisi ile ittifak kurup kurmadıklarına dair soruları yanıtladı.

İşte Dağ'ın o açıklaması:

Böyle bir ittifakımız yok. Bu arkadaşların bir eleştirisi varsa bu eleştiri doğru değil. Bizim ittifakımız MHP ile. Doğu Perinçek'in bununla alakalı bir ifadesi var ve bunun üzerinden bir eleştiri getiriyorlarsa o zaman kendi kendine yapmış olduğu bu yorumların bizi bağlar bir pozisyonu yok. Toplumun bunu da bilmesinde fayda var.

Bizim Vatan Partisi'yle veya ismini bahsetmiş olduğunuz Perinçek'le AK Parti olarak bir ittifakımız söz konusu değil. Bunların hepsi faso fiso, hepsi lafıgüzaf, boş laf bunlar. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz nasıl yönettiğimizi de millet biliyor. Bu noktadan bizim hiçbir şekilde yüzde sıfır küsür oranlarda olan siyasi partilerin, böyle bir yönetime bir yönlendirme gibi bir durumları olamaz

Bugüne kadar bunlara cevap verilmiyorsa da çok kâle alınmadığı için, dikkate alınmadığı için. Vatan Partisi'nin ittifak içindeyiz söylemini de dikkate almaya gerek yok.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER