AK Partili Dağ'dan kongre mesajı: Bu kongre şahlanış kongresi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bugün gerçekleşen AK Parti 7. Kongresi ile ilgili olarak “Bugün 7'nci kongremiz önümüzdeki 20 yıl için müjde olacaktır.  Bu şahlanış kongresi, daha da büyüme ve gelişme kongresi… Bugüne kadar yaptığımız icraatlar ortada. Dünya zor bir dönemden geçiyor. Bizler yılların ve milletin partisiyiz. Böyle devam etmemiz gerekiyor” dedi.

AK Partili Dağ'dan kongre mesajı: Bu kongre şahlanış kongresi!

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi bugün gerçekleşiyor. 

Kongreyle ilgili katıldığı canlı yayında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, kongreyi şahlanış kongresi olarak nitelendirdiklerini ifade etti.

İşte Dağ'ın açıklamaları:

Birinci kongre olduğunda AK Parti'nin kapatılıp kapatılamayacağı, 20 yıl sonra olup olmayacağı konuşuluyordu. İlk kongremiz olduğunda hizmetler konusunda sorunlar vardı. Bugün 7'nci kongremiz önümüzdeki 20 yıl için müjde olacaktır.  Bu şahlanış kongresi, daha da büyüme ve gelişme kongresi… Bugüne kadar yaptığımız icraatlar ortada. Dünya zor bir dönemden geçiyor. Bizler yılların ve milletin partisiyiz. Böyle devam etmemiz gerekiyor.

BAZI KONULARDA KARAR VERİRKEN KARŞIMIZDA OLUŞAN BLOĞU DA DÜŞÜNEREK DAVRANIYORUZ

Ankara ve İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin ardından Millet İttifakı Bloğu’nda “iktidar olma umudu” doğduğunu belirten Dağ, “Bazı konularda karar verirken karşımızda oluşan bloğu da düşünerek davranıyoruz. İstanbul ve Ankara seçimleri sonrasın karşımızdaki bloğun ‘acaba bir netice alabilir miyiz’ diye düşündüğünü görüyoruz. Bu kongre ile 1,5 yıl süre zarfından kimseyi küstürmeden ve kenara bırakmadan, değişimi sağlayarak devam edeceğiz” dedi.

İNSANLARI LİYAKAT SEVİYESİNE GÖRE DEĞERLENDİRMEK LAZIM

Bugün AK Parti'nin kendisi Türkiye'nin büyük bir kesimini kapsayan bir kesim. AK Parti'nin içinde milliyetçi vatandaşlarımız da milliyetçiler de liberal düşüncede olan vatandaşlarımız da Alevi, Türki Kürt kardeşlerimiz de var. İnsanları liyakat seviyesine göre değerlendirmek lazım.  Siyasi partilerde bu şekilde yönetim tarzları olur.

KONGRELERİ AZ KATILIMLA YAPSAYDIK MUHALEFET, “AK PARTİ ERİMEYE BAŞLADI” DİYECEKTİ

Kongremizde kalabalık, coşku ve heyecan çok güzel... Pandemi sebebiyle şu an bunu buruk yaşıyoruz.  Tüm kongrelerimizde pandemi kurallarına uyarak yaptık. Kongrelerimizi kanunen ve siyaseten yapmak zorundayız. Kongreleri az katılımla yapsaydık muhalefet, “AK Parti erimeye başladı” diyecekti. Biz kurallara dikkat ediyoruz. Muhalefetin bu konuda sözünün bir anlamı yok.  Muhalefetin siyasi partiler kanundan, seçim kanundan haberi yok.

GENEL BAŞKANVEKİLLİĞİ PARTİ KOORDİNESİ AÇISINDAN ÖNEMLİ OLACAK

MKYK asıl listesi 75’e, 35’te yedek olacak. Genel başkanvekilliği de 2’den az olmayacak. AK Parti insan kaynağı artmış vaziyette. Bunun parti kurumlarında değerlendirmek gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızı iç ve dış siyasette çalışmalarının yanı sıra parti içi çalışmalarda yer alıyor. Genel başkanvekilliği parti koordinesi açısından önemli olacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER