AK Partili Dağ: AK Parti birinci olacak

Bakan Nuri Ersoy, çeşitli temaslarda bulunmak ve programlara katılmak için İzmir'e geldi. İlk olarak AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Ersoy, burada 'Şehir Buluşmaları' basın toplantısına katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir milletvekilleri, AK Parti ilçe başkanları ve meclis üyeleri de toplantıda yer aldı.

AK Partili Dağ: AK Parti birinci olacak

İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle 'geçmiş olsun' dileklerini ileten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ ise şunları söyledi: 

"'2023 Şehir Buluşmaları'nda milletvekilleri, bakanlarımızla saha çalışmalarını devam ediyoruz. Dün gece yaşadığımız deprem sebebiyle tüm hemşerilerimize 'geçmiş olsun' dileklerimizi iletiyoruz. Deprem haberini alır almaz İçişleri Bakanı'mız Süleyman Soylu ile İzmir'e hareket ettik. Bir caminin yıkılması nedeniyle incelemede bulundu. Daha sonra deprem üssü Buca'ya geçti. AFAD kriz merkezinde değerlendirme yaptık. Deprem, ülkemizin gerçeği olduğu gibi İzmir'in de ciddi bir gerçeği. 2008 ve 2004 yılında depremler yaşadık. 2020'deki deprem kadar hasar veren deprem değildi. Depremin önüne geçmek insanoğlunun ulaşabildiği nokta değil. Engel olmadığımıza göre, bina ve yapı stoku itibarıyla hazır olmamız gerekiyor. Hızlı adım atılması gerektiğini bugün yaşadığımız hadise ile görmüş olduk. İzmir, Tuzla ve İzmir fay hattı gibi 2 ciddi fay hattı üzerinde bulunuyor. 5 bin tane yeni konut bakanlığımız tarafından imal edildi ve vatandaşlarımıza teslim ediliyor. Bayraklı Şehir Hastanesi'nin bulunduğu yerde 150 anahtar teslimi yapılıyor. Durduğumuz her dakika bir kayıptır. Herkese burada görev düşüyor. Bakanlığımıza düşen görevleri hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Yerel yönetimlere de görevler düşüyor. 1'i ağır 4 yaralımız var; her birine sağlık, sıhhat diliyorum." 

'2023 SEÇİMLERİNDE AK PARTİ VE CUMHUR İTTİFAKI BİRİNCİ OLACAK'

Sahada ciddi çalışma yaptıklarını vurgulayan Hamza Dağ, "28 Ekim'de 'Türkiye Yüzyılı' vizyon belgemizi paylaştık. 28 Ekim'in anlamı ne? 28 Ekim 2022 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 99'uncu yılının bir gün öncesi. Ülkemiz ciddi bir yol almıştır. Atatürk'ten Menderes'e, Özal'dan Recep Tayyip Erdoğan'a çok önemli yol katettik. 'Türkiye Yüzyılı vizyonu' bir çerçeve çizdik. Şimdi bu çerçevenin daha da genişlemesi, 85 milyon vatandaşımızı 'Türkiye Yüzyılı'na katkı koyması için bir araya geliyoruz. Bu şehir buluşmaları, bunun için bir şans. CİMER'de de 'Türkiye Yüzyılı'na katkı sağlanması için alan açılıyor. 'Türkiye Yüzyılı' vizyonu ve doğru insanlarla 2023 seçimlerinde AK Parti ve Cumhur İttifakı birinci olacak. Recep Tayyip Erdoğan da yeniden cumhurbaşkanı seçilecektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2022, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER