AK Parti İzmir’in basın açıklamasında arbede!

AK Parti İzmir İl Teşkilatı tarafından Çiğli Arıtma Tesisi Sahası kapısı önünde yapılmak istenen basın açıklamasında İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve partililer ile özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından koku sorunu sebebiyle Çiğli Arıtma Tesisi Sahası kapısı önünde yapılmak istenen basın açıklamasında arbede yaşandı.

NE BU FAŞİSTLİK?
Kapının önüne giden İl Başkanı Sürekli öncülüğündeki grup özel güvenlik görevlilerinin kapının önünde “hazır ol” pozisyonunda durmasına tepki gösterdi. Güvenlik görevlilerine tepki gösteren Başkan Sürekli’nin bu esnada “Kim talimat verdiyse çok ayıp. Büyükşehir Belediyesi burası... Herkesin mülkü... Duruşa bakın asker duruşu... Demokrat CHP, demokrat Soyer... Ne bu faşistlik. Ne bu rezalet? Bu duruş ne, düzeltin bu duruşu... Biz terörist miyiz? Ama teröristlerle beraber olanları biliyoruz. Kendileri gibi zannetmesinler. Basarım geçerim de, haydi müdahale edin” dediği ve bu sözlerin ardından kapıya yöneldiği görüldü. Kapıda görevlilerin Sürekl’yi engellemesi üzerine arbede meydana geldi ve Sürekli ile partililer bu esnada içeriye girdi.

SİZ CHP MİLİTANI MISINIZ?
İçeriye girilmesinin ardından Başkan Sürekli’nin özel güvenlik görevlilerine dönerek “Arkadaşların hepsinin ismini alın, savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Ben eski milletvekiliyim, eski belediye meclis üyesiyim. Bugüne kadar 10 tane açıklama yaptım, böyle bir şeyle karşılaşmadım. Kokuya battınız, ondan böyle yapıyorsunuz. Rezalet! Niye böyle asker vaziyeti alıyorsunuz, siz güvenlik görevlisisiniz. Güvenlik kanununa da aykırı... Asker gibi ‘hazır ol’da duramazsınız. Sizi mahkemeye de İçişleri Bakanlığı’na da şikayet edeceğim. Siz CHP’nin militanı mısınız? Siz kamudan, devletten maaş alıyorsunuz. Bu vaziyette duramazsınız, rahat vaziyete geçin. Biz sizin genel başkanınız gibi devlet kurumlarını basmıyoruz” dediği kamera görüntülerine yansıdı.

HIZAL'DAN BÜYÜKŞEHİR'E GÜVENLİK TEPKİSİ!
AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nın Büyükşehir Belediyesi Çiğli Arıtma Tesisi önünde yapacağı basın açıklamasına güvenlik engeline tepki gösteren İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, ‘’İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli’nin, koku sorununa dikkat çekmek üzere, tesisin tamamen dışında, kuş bakışı 2,5 km uzaklıkta bir noktada yapacağı basın açıklaması; güvenlik engeliyle karşılaşmıştır. Etten duvar ördükleri yer kamu alanıdır ve yapılan tamamen zorbalıktır. İl Başkanımız, İzmir’in sorunlarını yerinde açıklamalarla defalarca dile getirmiştir. Burada da özellikle tesisin dışında bir nokta seçilmiştir. Yaşanan arbedenin sorumlusu Büyükşehir Belediyesi’dir. Çalıştıramadıkları tesislerinin deşifre olmasından korkmalarıdır! Kamu alanındaki bir açıklamaya müdahale edemeyecekleri gibi; İzmir’in haklarını savunmamıza orduyla da karşımıza dikilseler, engel olamayacaklar!” diye konuştu.

’NEDEN KORKTUKLARINI, NEYİ SAKLADIKLARINI BİLİYORUZ?

Güvenlik görevlilerinin Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları talimatla hiçbir hakları olmadıkları halde tekmil nizam duruşu (toplumsal olaylara müdahale duruşu) sergilemelerinin hoş bir görüntü olmaması ve bunun görüntü açısından rahatsızlık vermesi, duruşuyla etten bir duvar ördüklerini, kışkırtıcı tutum ve davranışlarıyla ortamı gerdiklerini belirten Hızal, şöyle konuştu; “Bu tutumlarının ne yasada ne vicdanlarda ne de kamu sorumluluğunda yeri vardır! Kınıyor ve özür bekliyoruz.  Bu talimatı veren yetkililerin neden korktuklarını ve neyi sakladıklarını da biliyoruz. Burada güvenlik görevlilerini öne sürenler, beceriksiz yönetim anlayışları ile çözüm değil çözümsüzlük ürettiklerini belgelemişlerdir. Çalıştıramadıkları bir tesisin deşifre olmasından korkmuşlardır. Bu engelleme girişimi, beceriksizliklerini ört bas etmenin belgesidir.’’ 

KUŞ BAKIŞI 2,5 KM UZAKTAYDIK...

AK Partili Hızal, ayrıca şunları söyledi; ‘’İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli, İzmirli hemşerilerimizin yıllardır çektiği koku sorununu dile getirmek için daha önceki sorunlarda olduğu gibi yerinde bir basın açıklaması yapacaktı. Bunu; Buca-Otogar geçişi için de yaptı, Harmandalı’nda ve körfezde de yaptı. Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi ile ilgisi olmayan; kuş uçuşu yaklaşık 2.5 kilometre bir mesafede ve kamuya ait bir alanda ki özellikle seçilen bir alanda yine bir soruna dikkat çekecekti. Karşılaştığımız manzara, gerçekten dehşet vericiydi. Asker duruşuyla zincir oluşturmuş güvenlik görevlilerinin saygıdan, nezaketten tamamen uzak, sert tutumları kabul edilemezdi. Etmedik de… Demokrasiyi dilinden düşürmeyen CHP zihniyeti; suç işleme pahasına antidemokratik bir duruş sergilemiştir. Şeffaflıktan uzak, üstüne üstlük suç bastıran bir duruş sergilemiştir. İzmir halkına hesap veremedikleri gibi; beceriksizliklerini örtmek için geldikleri nokta gerçekten vahimdir! İzmirli hemşerilerimiz bize yerelde muhalefet hak ve yetkisini vermiştir. Bu yetkiyi sonuna kadar kullanmaya, görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve CHP’lilere de tavsiyemiz, bu gerçeği kabul etmeleridir. Siyasi hesaplarını, kendi açmazları ve bizim üzerimizden artıya çevirmeye çalışmaları nafiledir. Bu görüntüler, utanç görüntüleri olarak hanelerine yazılmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2022, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER