AK Parti İzmir’den CHP’li Yücel’e yanıt!

Van’dan ailesi ile İzmir’in Kemalpaşa ilçesine gelen lise öğrencisinin, istediği okula yerleştirilmemesi ile ilgili, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, puan sıralamasına göre, bahse konu öğrencinin sıra beklediği, alternatif okulları önerdikleri açıklamasını yaparken; CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in yeni açıklamasına, AK Parti İzmir’den cevap geldi.

AK Parti İzmir’den CHP’li Yücel’e yanıt!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in, öğrenci ile ilgili haberi alıntılayarak sosyal medyadan "Rojin okumak istiyor. Biz sesi olduk, çözen siz olun. Yeter ki 16 yaşında bir kız çocuğu okuluna kavuşsun. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’’ paylaşımını alarak şunları ifade etti, ‘’Trafikte sıkıntı yaşadığında İl Emniyet Müdürlüğü'ne kolayca ulaşabilen Deniz Yücel, bu konuyla ilgili de doğru bilgilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden erişebilir. Tavsiyemizdir.’’

Kendisi bir hukukçudur ve belki bu kez anlayacaktır!

AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Dilaver Kişili ise CHP’li Yücel’e, sosyal medyadan "Hali hazırda 3 okula gitme imkânı olan Rojin Koç kardeşimiz mağdur değil! Kemalpaşa'daki öğrencimizin durumunu siyasete alet etmeyi sürdüren CHP'li Deniz Yücel’in dikkatine! Kaldı ki kendisi bir hukukçudur ve belki bu kez anlayacaktır! 07.09.2013 tarihli 28758 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 38. maddesini iyi okusun. Asılsız söylemler ve cehaletle algı yönetmeye kalkışmasın.’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2022, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER