AK Parti İzmir'de kongre günü!

AK Parti İzmir 7. İl Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Halkapınar Spor Salonu’nda gerçekleşiyor. Erdoğan'ın, kentte vereceği mesajlar merak konusu olurken, çok sayıda partili ise kongreye katılmak için Halkapınar Spor Salonu'na adeta akın etti.

AK Parti İzmir'de kongre günü!

BEN HABER -

AK Parti İzmir'de bugün kongre heyecanı yaşanıyor. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım göstereceği program; Halkapınar Spor Salonu'nda yapılacak. 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin tek aday olacağı AK Parti İzmir 7. Olağan Kongresi'nde, Erdoğan'ın kentte vereceği mesajlar merak edilirken, çok sayıda partili de kongrenin yapılacağı yere adeta akın etti. 

 Kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Pati İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Ekonomi eski Bakanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkan adayı Nihat Zeybekçi konuştu.

Kongrede flaş mesajlar: Bu bize işaret fişeği olacak

LİSTE MERAK KONUSU

Görevdeki mevcut isimlerde değişiklik yaşanacağı öğrenilirken, hatırlandığı üzere İl Başkanı Sürekli, geçriğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve milletvekilleriyle istişarelerde bulmuş ve Ankara’ya giderek Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile bir araya gelmişti.

Sürekli'nin listesinden detaylar: O isim İl Disiplin Kurulu Başkanı mı olacak?

DİVAN BAŞKANI BELLİ OLDU

Kongre divan başkanı belli oldu.

AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur Kongre divan başkanı olarak seçildi. Baybatur açıklamasında "Demokratik hayatımızın en güzünde kurumları siyasi partilerimizdir. Siyasi partilerin kendini toparladığı ve yenilemeye götürdüğü olağan kongreler, siyasi partilerimiz bayram günleridir. Bu kapsamda başlattığımız kongremizin partimize yakışır demokratik koşullar içinde gerçekleştireceğimize inancımız tamdır. Bugüne kadar görev alan, kutlu davamızda emek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'de önemli mesajlar!

KONGRE SONRASI PROGRAM

Erdoğan, kongrenin ardından 30 Ekim 2020'de İzmir'i vuran büyük deprem sonrası evleri yıkılan depremzedeler için TOKİ tarafından Bayraklı ilçesinde yapılacak konutların temel atma törenine katılacak.

Son olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde  yapılacak ‘Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi' konulu konferansa katılacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER