AK Parti'den Menemen açıklaması

Menemen'de yapılan başkan vekili seçiminden sonra sular durulmadı. AK Parti'li meclis üyesi Hanifi Can'ın rüşvet açıklamalarına CHP'den yanıt gelmişti. AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik'te açıklama düzenleyerek CHP'nin 3 maymunu oynadığını ifade etti.

AK Parti'den Menemen açıklaması

Menemen'de CHP’li belediye başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yapılan olaylı başkanvekili seçimi AK Parti'li Aydın Pehlivan tarafından yargıya taşınmıştı. Mahkeme eğer başvuruyu uygun bulursa, seçimin sadece kura kısmı yenilenecek. Seçimin iptal edilip edilmeyeceği tartışmaları yaşanırken AK Parti'li Hanifi Can'ın " 2 milyon rüşvet teklif ettiler, belgeli delilli" açıklaması sonrasında CHP Menemen İlçe teşkilatı basın açıklaması düzenleyerek iddiaların gerçek dışı olduğunu ve belge varsa acilen belgelerin kamuoyuna sunulmasının gerektiğini açıklamıştı.

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik basın açıklaması yaparak CHP Menemen İlçe Teşkilatına sert çıktı. Rüşvet belgelerini yayınladıklarında ne yapacaklarını merak ettiğini ifade eden Çelik, "Bugün meclis üyemiz Hanifi Can Menemen halkının hakkını savunmak için konuşuyor ama CHP yönetimi ne yazık ki, olayı araştırmayı seçmek yerine ‘iftiracı, yalancı ve seviyesiz bir siyasetçi‘ olarak niteliyor. Belediyede daha önce dönen karanlık oyunların ve hesapların peşinde olduğumuz gibi, şimdi de bu olayın peşine düşeceğiz" şeklinde konuştu.

İşte Ahmet Can Çelik'in açıklamasının tam metni;

Çok kıymetli Menemen halkı, 

Hepinizin bildiği gibi son 15 gündür ne yazık ki hareketli günler yaşıyoruz. Serdar Aksoy’un gözaltına alınmasıyla birlikte Menemen’de kendine ‘halkçıyım’ diyenlerin bir bir maskesi düşmüş ve aslında hepsinin sadece kendi cebini düşünen  ‘hırsızlar’ olduklarını izlemiştik. 

Aksoy’un tutuklanmasından önce birçok defa parti yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz ve vatandaşlarımız belediyede yanlış işler döndüğünü söylemişti. Lakin faaliyet raporunun oylandığı ‘Temmuz Ayı Toplantısı’nda Millet İttifakının bir kaç meclis üyesi haricinde diğer millet ittifakı meclis üyeleri üç maymunu oynamayı seçmişti. 

Geldiğimiz noktaya baktığımızda, CHP yönetiminin hala 3 maymunu oynamaya çalıştığını görmekteyiz. Bugün meclis üyemiz Hanifi Can Menemen halkının hakkını savunmak için konuşuyor ama CHP yönetimi ne yazık ki, olayı araştırmayı seçmek yerine ‘iftiracı, yalancı ve seviyesiz bir siyasetçi‘ olarak niteliyor. Belediyede daha önce dönen karanlık oyunların ve hesapların peşinde olduğumuz gibi, şimdi de bu olayın peşine düşeceğiz. Ve önümüzdeki günlerde belgelerle ortaya koyacağımız bir çok yolsuzluklarla ilgili elimizden geleni yapacağımızı söylemek istiyorum. 

Diğer bir hususta; Hanifi Can’ın açıklamasının diğer kısımlarını görmezden gelmeleri ve sadece rüşvet konusu üzerinde durmaları da oldukça normal geldi. Çünkü Hanifi Can’ın söylediği 37 milyon araç kiralama, 100 bin lira sıradan bir vazo, ve bunlar gibi birçok yolsuzluk, tüyü bitmemiş yetime ait olan 50 milyon kayıp para onayladıkları faaliyet raporunun öncesinde de konuşulmuştu ama yine de temmuz ayında o faaliyet raporunu onaylamışlardı. Ve sonrasında Serdar Aksoy bu suçlardan ötürü tutuklanmıştı.  

Basın açıklamalarında yer vermedikleri kısımlara ‘hayır, öyle bir şey yok’ demeye yüzleri olmadıkları için o kısımlar es geçmişler. Bu es geçtikleri kısımların içinde çalışanların 4 aydır maaşlarının ödenmemesi de var… Rüşvet konusunda da ispat olmayacağını düşündükleri için bu kadar rahat sert ve dik duruş göstermeye çalışıyorlar. Yarın bunu ispat ettiğimiz zaman, ne yapacaklar? Rüşveti teklif eden kişiyi görevden alıp ihraç mı edecekler? Bugün karşı durulmayan ve halkın korunmayan hakkı yarın karşınıza duvar olarak çıkacaktır.  Takdir çok kıymetli Menemen Halkınındır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Colabo
Colabo - 1 yıl Önce

CHP MHP AKP hepside yiyici sömürücü akpartinin içinde kimlerin nasıl Zengin olduklarını ne rüşvetler yediklerini aynısı CHP yönetiminde rüşvetçi yiyici düne kadar yiyecek ekmeği olmayanlar partiler sayesinde bu halkın parasını çalıp ciplere biniyorlar biraz insandan şeref haysiyet olur kim gelirse gelsin kendi cebini doldurma peşinde halkın adamı olamazlar .

SIRADAKİ HABER