Abdül Batur, Konak'ta oy hedefini açıkladı!

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur, CHP Konak İlçe Örgütü'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Etkinlik miting havasında geçerken, Batur, oy çıtasını da kamuoyuyla paylaştı.

Abdül Batur, Konak'ta oy hedefini açıkladı!

Cansu Temir Aksu / Ben TV

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur, seçim çalışmaları kapsamında ilk ziyaretini Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a yaparken, ikinci durağı ise CHP Konak İlçe Örgütü oldu. Burada kalabalık bir partili grubu tarafından davullu zurnalı karşılanan Batur'a, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin de eşlik etti.

"ABDÜL BAŞKAN, ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKACAK"

Ziyaret için ilçe başkanlığının önüne kurulan kürsüde ilk konuşmayı yapan isim CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu oldu. Gruşçu, "Kimseyi ötekileştirmeden, CHP'nin örgütlü gücünü bu dönem kat be kat hissedeceğiz. Konak özel bir kent. Burada yaşamak bir ayrıcalık. Konak, kökeni beş bin yıla dayanan tarihse sürece dayanıyor. Şimdi yeni bir sürece hazırlanıyor. Konak'a hizmet etmek kutsal bir onur davasıdır. Kamu kuruluşları ile, muhtarları ve üniversitesi ile kucaklaşacak Abdül Batur, çıtayı çok daha yukarı çıkaracaktır. narlıdere'deki çalışmalarıyla örnek olan Abdül Batur'un, Konak'ta da yapacağı çok önemli işler olacaktır. Tüm tarafların kucaklaştığı bir dönem yaşanacaktır Konak'ta. Sadece yol ve köprü değil, sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmeti siyasallaştırmak lazım. Biliyoruz ki Abdül Başkan, Sema Başkan'dan aldığı bu devirde, örgütüne sahip çıkacak. Biz değerinde olduğu gibi değil, gizli ajandası olmayan, sadece örgütü ile kucaklaşacak bir anlayışı getireceğiz." dedi.

"NE MUTLU Kİ KONAK'IN İLK KADIN BAŞKANI OLDUM"

Gruşçu'dan sonra konuşan isimse Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş oldu. Pekdaş, "Ne mutlu ki Konak 'ın ilk kadın belediye başkanı oldum. Kadınlar adına bu gorevi yerine getiriyor olmaktan dolayı büyük bir sorumluluk hissettim. Cumhuriyet devrimi kadın devrimiydi. Biz Atatürk ve cumhuriyete olan borcumuzu ödemek için çalıştık. Bana bu onuru veren CHP idi. Sonuna kadar demokrasiyi yaşatmaya, kadın devrimini sonuna kadar yaşatmaya kararlıyız." dedi.

"BENİ BAĞRINIZA BASTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Ziyarette sözü alan son isimse Narlıdere Belediye Başkanı ve Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur oldu. Batur, "Konak, çok değerli bir başkanla 5 yıl geçirdi. Benim de can dostum. Geçmişte bu ilçeye hizmet etmiş çok değerli belediye başkanlarını ve başkan adaylarını görüyorum. Aday arkadaşlarım, belediye başkanlığına aday adayı olan değerli arkadaşlarım, çok sevgili muhtar kardeşlerim, değerli sendikacı arkadaşlarımız, STK'ların temsilcileri; bugün burada adaylık açıklaması yapmıyoruz. Sadece ilçe yöneticilerimizi yerinde ziyaret ediyoruz. Ama bugün burayı mitinge çeviren sizleri selamlıyorum. Benim için çok heyecanlı bir gün. İlk heyecanım bugün de aynı notkada. Heyecan zaten belediye başkanını başarılı yapar. Beni bağrınıza bastığınız için teşekkür ederim." dedi.

"KONAK ÖRGÜTÜ İLE EL ELE VERECEĞİZ"

Batur, "Konak İzmir'in kalbi. Bu güzel ilçede başkanlık yapan Suna Baykal, Ahmet Sarışın, Erdal İzgi, Muzaffer Tunçağ, Hakan Tartan ve Sema Pekdaş... Konak'a hizmet etmek ayrı bir gurur. Benim adaylık iddiam vardı. Tecrübemiz var dedik. Kenti iyi yönetiriz dedik. Adayımızsa çok değerli arkadaşım, Seferihisar'ı marka haline getiren Tunç Soyer oldu. Biz CHP'liyiz. CHP'de kırgınlık olmaz. Omuz omuzayız. Böyle bir anlayış bizi iktidar yapar. Konak sınırları içinde Tunç Soyer'den fazla çalışacağım. Kendisine başarılar diliyorum. Bu görev bana tebliğ edildi. Konak, İzmir'in en güzel ilçelerinden biri olacak: Sema Başkan'dan aldığımız bayrağı, daha iyi yerlere taşıyacağız. Konak örgütümüz, CHP'nin örgütü en güçlü örgütlerinden biridir. Konak örgütünün genç, dinamik ilçe yöneticileriyle el ele vereceğiz. Örgüt ve belediye nasıl el ele çalışır onu göstereceğiz. Bununla birlikte bu kente 15 yıl belediye başkanlığı yapan ve 15 yıl sonra görev almayacağını söyleyen Sayın Kocaoğlu'na da teşekkür ediyorum." dedi.

KONAK'TA OY HEDEFİNİ AÇIKLADI

Batur, "Narlıdere'de uyguladığımız modeli Konak'ta hep birlikte uygulayacağız.Konak'ı, geldiği noktadan daha üst noktaya çıkarmak bizim görevimizdir. Seçime 2 ay kaldı. Kimseyi evinde istemiyorum. Bütün üyelerimiz kapı kapı dolaşacak. Beni de hiç oturtmayacaksınız. Ben Narlıdere'de rekorlara alışkınım. Konak'ta en az yüzde 65 civarında oy almamız lazım. Bundan aşağı oyu kabul etmiyorum. Kulüpler bizim tarihimiz. Onları ayakta tutmak bizim görebvimiz. Amatör futbolu kalkındıracağız. Sevdamız İzmir, sevdamız Konak, İzmir'in kalbini çok seviyorum, hepinizi çok seviyorum." dedi.

CUMHURİYET MEYDANI'NA GİDİLDİ 

Öte yandan CHP Konak İlçe Başkanlığı'ndaki program sonrası Abdül Batur ve beraberindeki kalabalığın adresi Cumhuriyet Meydanı oldu. Batur, "İşte örgüt, işte başkan" sloganlarıyla yürüdü. Cumhuriyet Meydanı'ndaki çelenk sunumunda da bir konuşma yapan Batur, "Bizim hedefimiz sadece İzmir değil, İstanbul, Adana ve Bursa gibi şehirleri de kazanarak iktidar yolunu açmaktır. İzmir'de bir oy fazla almak iktidar kapısını aralamaktır. Oy vermeyen kesimlerden oy almak, iki oy almaktır. Hepimiz barış içinde yürüteceğiz bu kampanyayı. CHP'nin iktidar yolu yerel yönetimlerdeki iktidardadır. Sahada mücadele etmeye hazır mısınız? Hepinize teşekkür ederim. Sema Başkana bir kez daha teşekkür ederim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER