14 yıllık 'Koca' devir kapandı

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı noktasında, MYK’dan çıkan Tunç Soyer isminin Parti Meclisi’nde oylamaya sunulması ile birlikte, 14 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Kocaoğlu için ‘Kocaoğlu ve ekibi 'tasfiye edildi’ yorumları gelmeye başladı…

14 yıllık 'Koca' devir kapandı

BEN TV / 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu seçimlere 6 ay kala aday olmayacağını açıklamıştı. Ancak kulislerde sıklıkla konuşulan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in isminin büyükşehir noktasında dillendirilmesi ile birlikte soluğu Ankara’da alan Kocaoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüş ve tekrar aday olduğunu açıklamıştı.

Tansiyonun yükseldiği İzmir’de, Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağı merak edilirken, bugün toplanan MYK ile Tunç Soyer ismi oylama sonucu MYK’dan geçti ve tüm gözler sürecin son durağı olan Parti Meclisi’nden gelecek olan karara çevrildi.

‘BİR DEVİR KAPANDI’

Soyer isminin resmiyet kazanması ile birlikte, İzmir’de ‘Kocaoğlu ve ekibinin devri kapandı’ yorumları da beraberinde geldi.

Urla, Bornova, Konak, Çeşme gibi ilçelerde belediye başkanlığı yapan ve Kocaoğlu’na yakın olan isimlerin MYK’dan çıkan listede yer almaması, Kocaoğlu’nun 14 yıllık hakim olduğu düzeni de yıkmış oldu. Listenin ortaya çıkmasıyla birlikte, kulislerde ‘Kocaoğlu ve ekibinin devri kapandı’ yorumları yapılmaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
sadi bardakci
sadi bardakci - 4 yıl Önce

cooook cook iyi olmus !.......

SIRADAKİ HABER