Yemeğini yetiştiremeyenlere büyük ceza

Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye dün akşam 88'inci bölümüyle ekranlara geldi. Yeni haftanın kaptanlık mücadelesiyle başladığı yarışmada; altı kişi yemeğini yetiştiremedi. Konuyla ilgili bir yaptırım uygulayacaklarını söyleyen şeflerin seçtiği cezadan sonra sıra dışı anlar yaşandı. İşte MasterChef 2021 son bölümde yaşananlar...

Yemeğini yetiştiremeyenlere büyük ceza

MasterChef 2021'de Mustafa'nın vedasının ardından yeni hafta başladı. Artık yedek yarışmacıların gelmediği programda; kaptanlık oyunu oynandı.

Şefler, yarışmacılardan 45 dakikada altışar tane lahmacun yapmalarını istedi. Mücadele'nin sonunda; Rabia, Ateş, Sergen, Milhan, Araz ve Mert yemeklerini yetiştiremedi.

Ancak yemeklerini yetiştiremeyen yarışmacıların tavırları şefleri kızdırdı. Burcu'nun geçtiğimiz haftalarda elini yakmak pahasını yemeğini tabağına koyduğunu hatırlatan Somer Şef, "Biz şimdi bir yaptırım uygulamazsak bunun önünü alamayız; çünkü hiç üzülmediler bile" dedi.

Mavi takım kaptanını açıklamadan önce bu altı kişiyi çağıran şefler, yemek çıkaramama gibi bir durumun affı olmadığını ve bu konuda bir ceza alacaklarını ifade ettiler.

Ardından kaptanlık oyununda finale kalan isimler; Azize, Tahsin ve Burcu oldu. Şeflerin değerlendirmelerine göre MasterChef'te kaptanlık oyununu Tahsin kazandı. Mavi takım kaptanı olan Tahsin kırmızı takım kaptanlığına ise Sergen'i getirdi. Böylece iki yarışmacı da takımlarını seçti.

Tahsin'in kaptan olduğu mavi takımda; Eren, Emre, Burcu, Mert, Azize, Rabia, Pelin yer alırken; Sergen'in kaptan olduğu takıma ise Hasan, Araz, Dilara, Milhan, Safanur, Ateş dahil oldu.

Takımların kurulmasının ardından şefler; kaptanlık oyununda yemeğini yetiştiremeyen yarışmacıların ceza oyunu oynayacağını ve içlerinden en başarısız yemeği yapanın hafta başından eleme potasına gideceğini açıkladı.

Sergen, Rabia, Araz, Milhan, Mert, Ateş'in ceza oyunu oynadığı etapta; Somer Şef, Danilo Zanna ve Mehmet Şef yarışmacılardan mıhlama ve mısır ekmeği hazırlamalarını istedi. 45 dakikalık süre sonunda yapılan tadımın ardından şeflerin oybirliği ile aldığı karara göre eleme potasına Mert girdi. Böylece Mert haftanın ilk eleme adayı oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER