Vasiyeti İçin Konser Verecek

"Meral bu köye mirasını bağışlamak istedi ama madem yeğeni bu isteği yerine getirmiyor. Bunu yerine getirmek bana düşer"

Vasiyeti İçin Konser Verecek

 

Ünlü sanatçı Meral Okay, ölümünden önce, son yıllarda elde ettiği yaklaşık 1 milyon TL'lik birikiminin Ali Nesin'in yönettiği Matematik Köyü'ne bağışlanmasını istemişti. Ancak Meral Okay'ın bu vasiyeti sözden ibaretti. Sahip olduğu parayı bağaşlamak için çarşamba günü hastaheneye noter getirilmesini istemiş ancak pazartesi günü hayata gözlerini yumunca vasiyeti sözde kalmıştı. 
 
Meral Okay'ın ölümünden sonra, yaşadığı dönemde yıllarca yüzünü görmediği ve evine dahi sokmadığı yeğeni mirasçı olarak ortaya çıktı ve Okay'ın vasiyetini uygulamadı. Santçının yakınları mirasçı yeğene, "En azından yarısını vasiyete uygun bir şekilde Matematik Köyü'ne bağışla" dedilerse de yeğen dinlemedi. Bunun üzerine Meral Oktay'ın hayattaki en yakın dostlarından biri olan Sezen Aksu sinirlenerek devreye girdi. 
 
Sezen Aksu, "Meral bu köye mirasını bağışlamak istedi ama madem yeğeni bu isteği yerine getirmiyor. Bunu yerine getirmek bana düşer" diyerek kolları sıvadı. Şimdi Aksu, geliri Ali Nesin'in Matematik Köyü'ne bağışlanmak üzere 21 Kasım'da bir konser verecek. Konserin geliriyle de Meral Okay'ın vasiyeti yerine getirilmiş olacak...
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2012, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER