Ünlülerin 15 Temmuz paylaşımları...

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam beş yıl geçti. 251 kişinin şehit düştüğü, 2 bin 196 vatandaşımızın da yaralandığı 'en uzun gece'nin yıl dönümünde ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu.

Ünlülerin 15 Temmuz paylaşımları...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. 251 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği 2 bin 196 kişinin de yaralandığı darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Genelkurmay, Emniyet gibi pek çok stratejik bina vurulmuş; TRT, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gibi birçok önemli yerler işgal edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla halk meydanlara çıkmış, hain darbe girişimi ödenen bedellerle geri püskürtülmüş ve demokrasinin zaferi yeniden ilan edilmişti.

15 Temmuz 2016'da ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminde Türkiye, şehitlerini unutmadı.

Ünlüler de sosyal medya hesaplarından mesajlar yayınlayarak darbe girişimini bir kez daha kınadılar.

İşte ünlü isimlerin 15 Temmuz paylaşımları...

MUSTAFA CECELİ
"Demokrasiye ve özgürlüğe vurulmak istenen zincirin, halk tarafından kırıldığı gün 15 Temmuz.. kendilerine doğrulan silahlara; ellerinde Türk bayraklarıyla, canları pahasına siper olan şehitler ve gaziler.. vatan size minnettar.."

BÜLENT SERTTAŞ
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü."

HAKAN URAL
"15 Temmuz Demokrası ve Milli Birlik Günü."
 

DENİZ SEKİ
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde şehit olan tüm vatandaşlarımızı saygıyla anıyorum."

ACUN ILICALI
"Vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkan tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Sizi hiçbir zaman unutmayacağız."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER