Ünlü oyuncu Hakan Karahan CHP'yi topa tuttu!

Sanatçı ve yazar Hakan Karahan, Yeni Yaşam gazetesinden Nezahat Doğan’a konuştu ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Ünlü oyuncu Hakan Karahan CHP'yi topa tuttu!

21 yıl Sabancı grubunun muhtelif şirketlerinde hep finans sektöründe çalışan Hakan Karahan, hem AKP’ye hem de CHP’ye yönelik eleştirilerini sıraladı.

Türkiye’nin “'Ya bizden tarafsınız, ya değilsiniz' diyerek ikiye bölündüğünü belirten Hakan Karahan, “kendimi ülkedeki azınlıktan sayıyorum” dedi. CHP’yi de eleştiren Karahan, “Ben Atatürk’ün partisi olduğu için CHP’ye oy veriyorum. 20 yıldır oylarımın boşa gittiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Röportajın ilgili bölümü şöyle:

Özgürlükler dedin, kendini azınlık hissettiğini söyledin ve bu ülkede güvende hissetmiyorum dedin. Ülkenin hukuku ve bireysel hak ve ilkeler mi söylediğin?

Bu şöyle bir hal! Yalana dolana tahammülümün olmadığı bireysel ruh hali. İki üç gazete hariç hiçbir şeye inanmama hali. Ve bir “polis devleti” oluşumuz. Halbuki polis beni korumak için var. Bana şiddet uygulamak için değil. Bu ülkede çok ciddi bir kadın katliamı var. Hayvanlara ve canlılara eziyet var. Tabiatı mahveden bir betonlaşma var. Neredeyse her gün kavga dövüş içinde geçiyor. En ufak bir uzlaşma hissetmiyorum.

Bu uzlaşmayı hissetmeme nedeni yürütülen siyaset mi?

Ben Atatürk’ün partisi olduğu için CHP’ye oy veriyorum. 20 yıldır oylarımın boşa gittiğini düşünüyorum. AKP ülkeyi kötü yönetse de ekonomi batsa da CHP’nin oyları yüz de 25’ten yukarı çıkmıyor. Çünkü CHP, Cumhuriyet’in kurucu gücü olmasına rağmen “Provokasyona gelmeyelim”, “Kimseyi incitmeyelim” tutumunda ve daha fazla seçmen kazanmak adına kendi ideolojik ve politik yapısını sürekli sağa kaydırmakla meşgul. Kılıçdaroğlu’nun başkan olduğu dönemde “Ekmek için Ekmelettin” sloganı CHP’nin dibe vurduğu gündür.

Muhalefet partisi CHP’ye eleştirilerin var. Orada da bir reform mu lazım?

Kendi dönemindeki 9 seçimi de kazanamayan Sayın Kılıçdaroğlu, bence başarısız. Ben eğer Ak Menkul Değerleri zarara uğratsaydım daha ilk yılımda oradan atılırdım. Yerime Ak Menkul Değerlere başka Genel Müdür koyarlardı. Bu kadar basit! Bir insan bir kere kaybeder, iki kere kaybeder. Bizim dizi ya da film sektöründe de öyle. Sana rolü verirler, dizi dördüncü bölümde yayından kalkarsa bir daha başrol zor olursun. Aynı şekilde tutmayan dizilerde senaristi, yönetmeni, oyuncuları hemen değiştirirler. Bu hayatın gerçeğidir. Ama politikada kimse koltuğunu bırakmıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER