Turgay Tanülkü, Kağıttan Hayatlar’da aslında hayatını oynadı

Netflix’in yeni filmi Kağıttan Hayatlar’ın yayınlanmasıyla birlikte filmde yer alan Turgay Tanülkü, oyunculuğu ve hayatı ile merak konusu oldu

Netflix’in yeni filmi Kağıttan Hayatlar, 12 Mart Cuma günü itibariyle platformdaki yerini aldı. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un bulunduğu film, uzun bir süredir bekleniyordu. Filmin yayınlanmasıyla birlikte, filmde yer alan oyuncular da araştırılmaya başlandı. Araştırılan isimlerden bir tanesi de filmde Tahsin Baba’ya hayat veren Turgay Tanülkü. Turgay Tanülkü’nün hayatını merak eden izleyiciler, Turgay Tanülkü ile ilgili araştırmalar yapıyor.

Kağıttan Hayatlar filminin başrolünde yer alan Mehmet’in babası gibi olan Tahsin Baba, Mehmet’e sahip çıkan kişidir. Mehmet’e akıl hocalığı yapan Tahsin Baba, hem Mehmet’in hem de kağıt toplayan diğer gençlerin, çocukların hem abisi hem de babasıdır.

Gerçek hayatta da sokakta yaşayan birçok çocuğu evlat edinen Turgay Tanülkü, filmde bir anlamda hayatını oynamış diyebiliriz.

Ünlü oyuncu daha önce verdiği röportajda şunları söylemişti;

26 çocuğu evlat edinen Tanülkü, "Evlatlarımın 11'i mezun olup yuvalarını kurdular, 8 tane de torunum var. Soyisimleri benimkinden farklı ama insanın kokusunu alabilirseniz, evladın kıymetini anlarsınız.

Turgay Tanülkü, 26 çocuğu evlat edindiği haberlerine açıklık getirdi; “Yazıldığı gibi mahkumların değil, mahkumların yetim çocuklarının bakımını üstlendim. Yaşım el verdiğince bu geleneği sürdüreceğim. Aslında bu işi biraz gizli yapmak lazım. Ama çocuklarım büyüdü. Kızlarımla aynı yerde oturunca garip dedikodular çıkmaya başladı ‘Koskoca adam genç kızlarla oturuyor’ diye. O yüzden de kızlarım ‘Baba açıklayalım millet garip bakmasın sana’ dedi. Ben tam 40 senedir yapıyorum bu işi. 9 yaşında tinerci dedikleri çocuk okudu ve savcı oldu. Diğerleri avukat, mühendis. Onlar da tıpkı benim yaptığım gibi başka çocuklara sahip çıkıyor. Ailemiz git gide büyüyor. Bu da beni çok mutlu ediyor.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER