Sultan Öğrencileri Ağlattı

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, İzmir'deki Yaşar Üniversitesi'nde öğrencilerle biraraya geldi.

Sultan Öğrencileri Ağlattı

 

Salona girerken büyük bir alkış koparken, katılanlardan bazıları Türkan Şoray'ı gördükten sonra sevinçten gözyaşlarına hakim olamadı. Ünlü oyuncuya söyleşide 'Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam' dizisinin yapımcısı Burhan Özkan eşlik etti.
 
Selçuk Yaşar Kampusü'nde gerçekleşen söyleşiye 500'den fazla öğrenci katıldı. Soru cevap şeklinde geçen söyleşide söz alan öğrenciler önce ağladı, sonra soru sordu. Duygusal anların yaşandığı etkinlikte Özlem Kızılsu, sahneye çıkarak Türkan Şoray'a sarıldı ve gözyaşlarını tutamadı.
 
Şimdiye kadar 203 filmde rol alan Türkan Şoray, "Çok mutlu ve güzel duygular içindeyim. Gençler içinde yer almak daha güzel bir duygu. Beni mutlu eden sinemamıza sahip çıkan gençler, vefakarca duyguların devam ettirilmesi, yıllar önce yapılan filmlere gençlerin sahip çıkması beni mutlu ediyor" dedi.
 
''HAZİRAN'DA ÇIKACAK KİTABIMDA HAYATIM YER ALIYOR''
 
Hayatını kaleme aldığı kitabın Haziran ayında yayınlayacağını belirten Şoray, "Sinema yaşamımda neler oldu neler bitti hepsini orada yazdım. Ömrüm setlerde geçti. İlk sinemayla tanışmamla başlayan kitapta, bugüne kadar olan süreci anlattım. Sinemayla ilk tanışmam, ilk teklifin gelmesi ve hayatımın değişmesi benim için dönüm noktası oldu. Türkan Şoray'a dair herşey kitabın içinde" dedi.
 
Yeni projelerde yönetmenlik yapacak olan Türkan Şoray, kadınlarla ilgili projeleri hayata sokmak için gün sayıyor. En büyük hayalinin sinema filmi yapmak olduğunu belirten Şoray, "Ulusal ve uluslararası arenada o filmin yönetmeni olarakta tanınmak isterim" dedi. Şimdiki sinemanın çok değiştiğini ve imkanların çoğaldığını belirten Şoray, "Sinema çekildiği dönemi yansıtır. 60'lar ve 70'lerde ilişkiler, insanlar ve aşklar sinemaya yansıyordu. Çok samimi sıcak ilişkiler vardı. Ama devir değişti. Şimdi aşklar ve ilişkiler başka türlü. Herkesin içinde mutlaka eski filmlerde yaşanan ilişkilerin özlemi vardır. O zamanlar daha güzeldi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER