Özcan Deniz'den Samimi Açıklamalar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen Türk Filmleri Haftası'na katılan ünlü sanatçı Özcan Deniz, samimi itiraflarda bulunarak, senarist, yazar, oyuncu olmasının tek nedeninin Meral Okay olduğunu açıkladı. "Evim Sensin" filmini hayranları ile beraber izleyen Deniz, yeni filmi konusunda soruları yanıtladı.

Özcan Deniz'den Samimi Açıklamalar
İçime Sinen İlk Film
 
Deniz, Su ve Ateş filmi hakkında konuşarak içine sinen ilk filmini çektiğini söyledi. Deniz, sözlerine şöyle devam etti: “Filmin konusunu anlatmam doğru olmaz. Sadece şunu söyleyebilirim, karanlık noktaları olan bir hikaye. Aşkla beraber biraz gerilimi izleyeceksiniz. Ben kendi adıma ilk filmimi çektim diyebilirim. İçime çok sinen film oldu. İnşallah seyirci beğenir.”
 
Ustalık Lafı Başka Yere Götürür İşi 
 
Gazetecilerin "ustalık filminiz mi?" sorusunu da yanıtlayan ünlü sanatçı Deniz, ustalık lafının başka yerlere çekilebileceğini belirterek şunları söyledi: “Yapılan işlerde öğrenmenin sınırı yok. Bu limitsiz bir iş, öğrenmesi hayat boyu devam eden bir iş, sadece kendi birikimimi yansıtan işlerden bir tanesi. Bu yüzden içim çok rahat.”
 
Filmlerin İçine Aşk Konulması Lazım
 
Filmlerinin içerisine duygu kattığını söyleyen Deniz, sözlerine şöyle devam etti: “Avatarı da çeken, Titanik'i de çeken içine aşk koymak zorunda hissediyor kendini. Çünkü seyircinin ortak noktası aşk. Bence bir filmin aşk ayağı, insan ilişkisi ayağı, sağlamsa onun yanında sunduğunuz diğer bütün duygularda seyirciye geçiyor.”
 
 
Karagül Dizisine Dönecek
 
Daha sonra Türk filmleri haftasının platformuna çıkan Deniz, hayranlarının sorularını yanıtladı. Deniz, hayranlarının "Karagül dizisinde neden oynamıyorsunuz" sorusuna şöyle karşılık verdi: "Çok can alıcı bir soru. Karagül dizisi şuan tek başına çok ciddi reyting alan seyircinin beğenisini kazanmış bir proje. Diziye yeniden çıkabilirim, çıkmayabilirim sürpriz."
 
Ödül Peşinde Koşmuyorum
 
Uluslararası film festivallerinden davetiye geldiğini belirten Deniz, sözlerine şöyle devam etti: "Katılmayı düşünüyoruz. Biz aslında film yaparken ödül peşinde koşmuyoruz daha çok filmleri seyirciyle ilişkilendirmeye çalışıyoruz. Filmin birinci amacı bu. Bu filmlerin festivalleri var oralardan davetiye geliyor. Katılabiliriz de ama çok onun peşinde değiliz.”
 
Müzik Benim Hayat Biçimim Vazgeçmem 
 
Deniz, "Yeni bir albüm yapacak mısınız?" sorusuna "Olacak inşallah" diye cevap verdi. Özcan Deniz, şu an albüm yapmak için zaman bulamadığını belirterek "Şu sıralar çok yoğunuz ama inşallah yapacağım bir albüm. Müzikten kopmak gibi bir niyetim yok. Müzik benim bir hayat biçimim o hiçbir zaman bitmez" dedi.
 
SinemaMeral Okay Sevdirdi
 
Samimi itiraflarda bulunan Özcan Deniz, sinemayı sevmesinin nedeninin Meral Okay olduğunu açıklayarak şöyle konuştu: “Sinemayı sevmem, dramatolojiyi sevmem, daha doğrusu öykü yazmayı, senaryo oluşturmayı öğrenme nedenimdir, Meral Okay. Onunla çalışmak onunla bir iş paylaşmış olmak müthiş bir duyguydu. Birçok şeyi Meral Okay’dan öğrendim."
Öte yandan sinema salonunda seyircilerle konuşurken bir hayranı kendisine telefon uzatarak Almanya’daki kızının kendisi ile konuşmak istediğini söyledi. Kahkahalar arasında telefondaki kişi ile Almanca konuşan Deniz, ayın 21’'nde Berlin’de olacağını kendisini de beklediğini ifade etti. Bir anda uzatılan telefonla şok olan Deniz, "Uluslararası çalışıyoruz" diye espri yaptı.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2013, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER