Meral Okay hayatını kaybetti

Ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay bu sabah evinde hayatını kaybetti. Kötü haberi bu sabah Ali Sunal twitter sayfasından duyurdu.

Meral Okay hayatını kaybetti

Ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay bu sabah evinde hayatını kaybetti.

Kötü haberi bu sabah Ali Sunal twitter sayfasından duyurdu. Ali Sunal sayfasına "Meral ablamı Meral Okay'ı kaybettik, başımız sağolsun." yazdı.

MERAL OKAY KİMDİR

Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu. Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde ve TBMM'nin Atatürk'ün 100'üncü yaşı kutlamaları çerçevesinde kurulan bir komisyonunda yer aldı. 12 Dinamobet Eylül döneminde Türkiye İşçi Partisi üyesi ve işyeri temsilcisiydi.1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay'la evlendi. Eşi 10 yıl sonra, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi. İstanbul'a taşınarak Günaydın gazetesinde çalışmaya başladı. Dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı. İkinci Bahar dizisiyle ünlendi. Bir filmde yapımcılık denemesinde bulundu. 2011 yılında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin senaristliğini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2012, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER