Hüner Coşkuner'in vasiyeti belli oldu!

Türk sanat müziği sanatçısı Hüner Coşkuner hayatını kaybetti. Kemik iliği kanseri nedeniyle yoğun bakıma alınan 58 yaşındaki Hüner Coşkuner, tedavi gördüğü hastanede vefat etti

Hüner Coşkuner'in vasiyeti belli oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı da Hüner Coşkuner'in vefatının ardından baş sağlığı mesajı paylaştı. Hüner Coşkuner'in, ölmeden önceki son isteği ise sevenlerini hüzünlendirdi. Kardeşinin vefatı sonrası açıklama yapan abla, "Bir gün evvel konuştum. Bana pilav yap gel dedi" diye konuştu.

Kemik iliği kanserinden tedavi gördüğü hastanede nefes darlığı sebebiyle hayatını kaybeden ünlü sanatçı Hüner Coşkuner'in, ölümünden yıllar önce katıldığı bir televizyon programında vasiyetini açıkladığı ortaya çıktı.

"KÜPELERİMLE GÖMÜLMEK İSTERİM"
CNN Türk'te 2013 yılında yayınlanan Mesut Yar'la Burada Laf Çok programında konuşan Coşkuner, vasiyeti hakkında söyledikleriyle dikkat çekmişti.

Hüner Coşkuner, "Küpesiz günüm yok. Aksesuarı ciddi anlamda çok severim. Küpe, bilezik, kolye... Bir yere gideceğim zaman mesela bir elbise, bol aksesuar... Bundan güç mü alıyorum bilemiyorum. Vasiyetim var aileme, Allah gecinden versin yaşamak her şeye rağmen çok güzel, küpelerimle gömülmek isterim" şeklinde konuşmuştu.

SON İSTEĞİ YÜREK BURKTU
Kanserle mücadelesine yenik düşen Türk Sanat müziği sanatçısı Hüner Coşkuner'in ablası, Uçankuş TV'de katıldığı programda, sanatçının ölmeden önceki son isteği ve hastalığına ilişkin açıklamalarda bulundu. Hastane bahçesinden programa katılan abla Coşkuner, "Türkiye'nin başı sağ olsun. Kardeşimi kaybettim, evladımı kaybettim. Onu ben uçan rüzgardan koruyan ablaydım. Şoktayım, o cennete gitti." dedi.

SON ARZUSU PİLAV YEMEKTİ
Kardeşinin dün sabah 5'te entübe olduğunu anlatan Coşkuner'in ablası, "Bir gün evvel konuştum. Bana yemek vermiyorlar dedi. Pilav yap bana gel dedi. Hakkını helal et ablam, bana çok baktın dedi. Helalleştik, bize onun hiç yüklüğü olmadı. O hayatımdaki tanıdığım hanımefendinin ta kendisiydi." diye konuştu.

"HASTALIĞINI BASINDAN SAKLADI"
Ünlü sanatçının 10 aydır kanserle mücadele ettiğini kaydeden abla, şunları söyledi: "Hastalığı aniden çıktı. Yeni bir kaset çıkarması için evde stüdyo kurduk. Çekimleri yapıldıktan sonra ağrım var dedi. Hastaneye gittik, safra kesesi ameliyatı oldu fakat kendisine gelemedi. Türkiye'nin en büyük doktorları ameliyatını yaptı, sırtındaki kitleleri aldılar. Hastalığını basından, akrabalarından sakladı. Ancak yarım saat evvel canını teslim etti. Kedileri vardı, bakıma muhtaç yaşlıları, kanser hastaları vardı. Bunlara bakılması vasiyetiydi."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER