Hollande Candan Kutladı

Resmi ziyaretler için Türkiye’de bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenen 'Bilim ve Yüksek Öğretim Alanında İşbirliği’ konulu konferansta katıldı.

Hollande Candan Kutladı
Aydın Doğan Konferans Salonu’nda düzenlenen ve başta Galatasaray Üniversitesi öğrencileri olmak üzere, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Sanatçı Candan Ertekin, İşadamı İnan Kıraç, Kemal Derviş, Tarihçi-yazar Prof.Dr. İlber Ortaylı gibi isimlerin katıldığı konferansta Hollande bir konuşma yaptı.
 
Hollande konuşmasının ardından sanatçı Candan Erçetin’e ’Kültür ve Sanat Nişanı’ takdim etti.
 
Erçetin'i tebrik eden Hollande, konferansın ardından Rektör Ethem Tolga ve beraberindekilerle birlikte tekrar yürüyerek Rektörlük binasına geçti.
 
Candan'dan Fransızca Şarkılar
Abdullah Gül, dün akşam Fransa Cumhurbaşkanı Hollande onuruna yemek verdi. Çankaya Köşkü'ndeki yemeğin kültürel program bölümünde, sanatçı Candan Erçetin Türkçe ve Fransızca şarkılar seslendirdi. Erçetin önce bir Edith Piaf şarkısı olan "Non Je Ne Regrette Rien", ardından Türkçe de yorumlanmış Fransızca şarkılardan "Tombe La Neige-Her Yerde Kar Var" ve son olarak Türkçe sözleri Yahya Kemal Beyatlı'nın bir şiirinden uyarlanan "Sans Toi Je Suis Seule-Sessiz Gemi" şarkılarını söyledi.
 
Kaynak: Hürriyet
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER