Haluk Levent duyurdu: AHBAP Derneği'nden sel bölgelerine destek

AHBAP Derneği'nin kurucusu ünlü sanatçı Haluk Levent, Karadeniz bölgesindeki yaşanan sel felaketinin ardından AHBAP olarak harekete geçtiklerini açıkladı. Haluk Levent, "Kastamonu, Sinop bölgesine Ahbaplar da gidiyor. Bizler de bir ucundan tutalım diyoruz" dedi.

Haluk Levent duyurdu: AHBAP Derneği'nden sel bölgelerine destek

Sağanak nedeniyle Kastamonu, Bartın, Sinop'ta sel meydana geldi. Yerleşim yerlerindeki caddeler nehre döndü. Yollar çöktü, çok sayıda araç ve ev hasar gördü, birçok vatandaş mahsur kaldı. Felakette 17 vatandaşın ise hayatını kaybettiği açıklandı.

AHBAP Derneği kurucusu ve başkanı Haluk Levent de Twitter hesabından sel bölgelerine AHBAP’ın da gideceğini duyurdu.

Levent yaptığı paylaşımda, “Ekiplerimizle görüştük. Kastamonu, Sinop bölgesine Ahbaplar da gidiyor. Bizler de bir ucundan tutalım diyoruz. Geçmiş olsun Kastamonu! Geçmiş olsun Sinop!” ifadelerini kullandı.

"AFAD TAM TEŞEKKÜLLÜ BÖLGEDE"
Son durum hakkında bilgi veren Haluk Levent, "Kastamonu ve Sinop ile ilgili twitlerinizi okuyorum.AFAD tam teşekküllü bölgede. TSK helikopterleri de orada. Yani arama kurtarma tweetlerinizi, bizlere gelen mesajlarınızı anında AFAD’a iletiyoruz. Ahbaplar Kastamonu’da geri destekte. Şu an acil ihtiyaçları belirliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER