Gülşen'in tutuklanmasına ünlülerden tepki!

Ünlü şarkıcı Gülşen, 'halkı kin ve düşmanlığa' tahrik suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gülşen'in tutuklanmasına ünlülerden tepki!

Gülşen'in tutuklanması sonrası ise ünlü isimlerden sosyal medyadan tepkiler geldi. Bu tepkilerden en dikkat çeken Hadise'nin paylaşımı oldu. Hadise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Özür dilemek, özür dileyebilmek büyük bir erdemdir ki özür dilendi." dedi ve kadın cinayetlerine verilen cezaları örnek göstererek, Gülşen'e destek oldu.

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu hakkında bir konseri sırasında İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nde tutuklandı. Gülşen, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine gönderilen Gülşen'in tutuklanması sosyal medyada tartışma yarattı.

Kimi kararın haklılığını dile getirirken, kimisi de haksız bir karar olduğunu düşünmekte.

HADİSE: "ÖZÜR DİLEMEK BÜYÜK ERDEMDİR"

Gülşen'in tutuklanma kararına ünlü isimler de sessiz kalmadı. Ünlü şarkıcı Hadise, alınan kararın ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, "Çok üzgünüm… Hepimiz insanız, yanlışlar ve hatalar yapabiliriz çünkü insanız! Özür dilemek, özür dileyebilmek büyük bir erdemdir ki özür dilendi." sözleriyle tutuklama kararına tepki gösterdi.

"KARISINI DÖVEN ADAMLARI GÜLŞEN'İN TUTUKLANDIĞI GİBİ TUTUKLASALARDI..."
Sözlerine devam eden Hadise, "Size soruyorum, kadınları vahşice öldüren, 'iki ay yatar çıkarım' diyen adamları, çocuklarının yanında karısını döven adamları bugün Gülşen’in tutuklandığı gibi tutuklasalardı kaç tane kadın bugün hayatta olurdu?" diyerek Gülşen'e destek oldu.

EDİS: ÜZÜNTÜM TARİFSİZ

Edis paylaşımında "Üzüntüm tarifsiz. Herkesi ve her şeyi anlayabilmekle beraber bir sanatçının, yakın arkadaşım olan meslektaşımın söylemlerinden ötürü cezaevine gönderilmesi beni yıkmıştır. Arkadaşımın samimi beyanlarına inanıyorum. Türk adaletinden kararını yeniden gözden geçirmesini bekliyorum." ifadelerini kullandı.

OĞUZHAN UĞUR: NE ŞAŞIRIYORSUNUZ?

YouTube'da yaptığı yayınlarla gündemde olan Oğuzhan Uğur şu ifadeleri kullandı: "Ne şaşırıyorsunuz? Herkesin emin olduğu, olmasına rağmen sustuğu bir konu daha tescillenmiş oldu. O kadar. Kanunları kitaplara, özgürlüğü posterlere, fikirleri tweetlere mahkum ettik. Her şey gözümüzün önünde oldu. Öyle izledik. Ne şaşırıyorsunuz? Şaşıranın aklından şüphe ederim"

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN: TUTUKLAMAK NEDİR?

Armağan Çağlayan ise "Tutuklamak nedir yahu? İnanılır gibi değil! Zaten görüntüler var. Söylediğini kabul ediyor. Sulh ceza hakimi delil karartacağına hükmettiyse demek! Karartılacak delil mi var ki?" dedi.

İZZET ÇAPA: OLACAK ŞEY DEĞİL!

İzzet Çapa yaptığı paylaşımda tutuklama kararını tepki göstererek, "Hukuğun kararlarını tartışmam. Adalet benim için kutsaldır. Gülşen haddini aşmış ve saçmalamıştır. Bunun için de özür dilemiş, maksadının bu olmadığını anlatmıştır. Ama tutuklanma kararı. Tutuklu yargılanacak olması...Olacak şey değildir. Hakikaten olacak şey değildir." ifadelerini kullandı.


 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2022, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER