Disko Müziğinin Kraliçesi Öldü

“Disko Kraliçesi” lakaplı Donna Summer, kanser hastalığıyla mücadelesini kaybetti.

Disko Müziğinin Kraliçesi Öldü

‘Son dans, aşk için son dans, evet bu benim romantik bir gece için son şansım.’

Donna Summer bu sözlerle ‘Last Dans’ dediği yıllarda herkese “Diskonun kraliçesi benim” sinyalleri vermişti bile. Takvimler 1979’u gösterdiğinde ise Hot Stuff yerini pekiştirmiş ve  artık ‘Disko Kraliçesi’ dendiğinde akla tek isim geliyordu. Donna Summer.
 
Güçlü sesiyle ve müziğiye Madonna, Michael Jackson gibi pop müziğin önemli isimlerinin de ilham kaynağı oldu.
 
Alçakgönüllülüğüyle de bilinen Summer “Ben sıradan biriyim sadece sıradışı şeyler yaptım” sözleriyle anlattı başarısını. “Love to love you baby”, “Last Dance”, “Hot Stuff” ya da “On the Radio” gibi hit şarkılarıyla 5 Grammy ödülü alan yıldız, daha sonraki yıllarda bir televizyona yaptığı açıklamada, “Böyle bir başarı yakaladıktan sonra ne yapacağımı bilmiyordum. Ne yapacağım konusunda hiçbir işaret yoktu. Kendimi umutsuz ve depresyonda hissettim. İlaçlar almaya başladım” demişti. Donna Summer, “Sonunda dua ederek, yaşam sevincini yeniden yakaladım” ifadesini de kullanmıştı.
 
YEN ALBÜM İÇİN ÇALIŞIYORDU
 
Çok erken bir yaşta; 63 yaşında akciğer kanserine yenik düştü kraliçe. Halbuki Summer yeni albümü için çalışmalarını hızla sürdürüyordu. Müzikseverlere ve hayranlarına yepyeni şarkılarıyla bir kez daha seslenecekti.
 
Ölümüyle ilgili ailesi tarafından yapılan açıklamada, ünlü şarkıcının 63 yaşında Florida'da hayatını kaybettiği belirtilerek, "Yetenek dolu Donna Summer Sudano'yu kaybettik" belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER