Didem Soydan'dan Fahrettin Altun'a trol sorusu!

Cumhurbaşakanlığı İletişim Başkanlığı tarafından ‘Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu’ hazırladı

Didem Soydan'dan Fahrettin Altun'a trol sorusu!

Cumhurbaşakanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un 'Temiz bir sosyal medya için çalışıyoruz' dedi. ‘Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu’ hazırlayan Altun'a Didem Soydan bir soruyla tepki gösterdi.

Sosyal medyayı aktif kullanan manken Didem Soydan, Cumhurbaşakanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un 'Temiz bir sosyal medya için çalışıyoruz' sözleri üzerine 'Trolleriniz?' sorusunu yöneltti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
erc
erc - 2 yıl Önce

Geçen seçimler öncesi Kahinat lideri reyiz e bir tv programında seçim afişlerinin çevreye yarattığı kirlilik soruldu reyiz de biz yaklaşık 1.5 milyon sosyal medya kullanıcısı (yani Trol) ordusu kurduk ve bunlarla seçim çalışmalarımızı yürütüyoruz. her ilde örgütledik ve sosyal medyanın tüm alanlarında bunlar vasıtasıyla propaganda yapıyoruz demişti. Başlangıçta bunu normal bir haber gibi görmiştüm. Oysa sosyal medyada yüzbinlerce trol tarafından yapılan kirli saldırılara tanık olunca bunun korkunç bir örgütlenme olduğunu anladık. tviter faecbook intengram, gibi sosyal ağların yanı sıra ekonomi formları, normal medya formfları, aktüalite formları kısaca aklınıza ne geldiyse internetin yüzlerce form alanlarında bu binlerce trole görevler verilip sosyal medyada büyük bir kirli saldırlır ağı oluşturulmuş. herhangi bir olay, haber, gelişme olduğunda bu mecralarda algı mühendisliği inceliğinde kirli saldırılar başlatılıp durum istedikleri yönde algı oluşturuyorlar. Uzun lafın kısası sosyal medya terörü estiriyorlar. Üstelik bu kişilere başlangıçta belediyeler üzerinden (bankamatik memurları) maaş ödemeleri yapılmakta iken belediye başkanlıkları muhalefet partilerine geçince bunların maaşları bir nebze kesildi. Bunun üzerine bu kan emicilere merkezi sistemden maaş verilmeye başlandı. Hatta belediyelerin gelirlerinde devlet payları artırılarak büyük kesintilerle gelirleri azaltılmak suretiyle belediyelerden dolaylı elde edilen gelirler bu kan emici trollere merkezi yöndetimlerden ödenmeye devam etti. Son olarak önce reyiz ardından damat ın bir açıklamasında 1 milyon YAZILIMCI PROJESİ bahsedildi. Damat ın en son basına bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada 1 milyon yazılımcı istihdam edeceğiz evlerinden çalışacaklar açıklamasını duyunca eyvah bunlar sakın bahse konu troller olmasın dedim Muhtemelen tahmin ettiğim gibi bu Troller yazılımcı projesi adı altında Vatandaşın vergilerinden beslenecek. Bu trol ordusu ülke için en büyük tehlike olduğunu düşünüyorum. Yani internetin tüm mecralarında yüzbinlercesi olayları saptırıp algı mühendisliği yapacak. Sosyal medyayı zehirleyecek olanda en başta bunlar olacaktır.

SIRADAKİ HABER