Derya Şensoy içki firmasına tazminat davası açtı!

Ferhan Şensoy ve Derya Baykal'ın kızları Derya Şensoy, Mey İçki firmasına karşı tazminat davası açtı

Derya Şensoy içki firmasına tazminat davası açtı!

Oyucu Derya Şensoy, Mey İçki firmasına karşı 11 TL'lik tazminat davası açtı. Derya Şensoy'un İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açılan davasında kendisine ait illüstrasyon çalışmasının Mey İçki tarafından taklit edilerek, izin alınmadan rakı şişelerinin üzerinde kullandığını iddia etti.

Deyra Şensoy davada, oyunculuk kariyerinin yanı sıra ABD’de illüstrasyon ve tasarım üzerine lisans eğitimi aldığını da anlatarak, Mey İçki’den illüstrasyon hazırlaması için teklif aldığını söyledi. Teklif üzerine hazırladığı üç farklı çalışmanın beğenildiğini ancak şirketin bir daha kendisiyle iletişime geçmediğini anlattı. 

Şensoy’un iddiasına göre, illüstrasyonlarından biri şirketin şişe ve kadeh tasarımlarında kullanıldı. Mey İçki’nin kendilerinden izin almadığını belirten Şensoy’un avukatı, “Çalışmanın ana öğesi olan rakı sofrasının çizilme şekli dahi şirketin Derya Baykal’ın çalışmasını taklit ettiğinin kanıtıdır. Derya Şensoy’a ait çalışmanın sanki Beril Ateş’e aitmiş gibi gösterilmiş olması, manevi haklarının ihlaline sebep olmuştur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER