Cenazede sitem ettiler!

Usta Oyuncu Dursun Ali Sarıoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazede sitem ettiler!

Geçirdiği kalp krizi sonucu 81 yaşında hayatını kaybeden tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Dursun Ali Sarıoğlu için Üsküdar'daki Şakirin Camisi'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Törene Sarıoğlu'nun ailesi, yakınları, sanatçı dostları ve sevenleri katıldı. Usta oyuncunun eşi Elif Sarıoğlu ile kızı Aslı Sarıoğlu cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Burada kılınan cenaze namazının ardından da Dursun Ali Sarıoğlu Ihlamur Kuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"Tatlı Kaçıklar" dizisinde Dursun Ali Sarıoğlu ile birlikte rol alan Yıldız Kaplan da cenazeye katıldı.

Uzun yıllardır kameralardan uzakta yaşayan Sevket Altuğ, meslektaşı ve aynı zamanda yakın dostuna veda etmek için geldi.

Sanatçının eşi Elif Sarıoğlu taziyeleri kabul ederken, sanatçıya yapılan vefasızlıktan dert yandı. Elif Sarıoğlu, "Çok üzülüyorum. Dünyanın en iyi insanlarından biriydi. Çok büyük bir oyuncuydu. Ama değeri bilinmiyordu. Uzun süredir hastaydı. Ben bakıyordum” şeklinde konuştu.

Tiyatro oyuncusu Selahattin Taşdöğen ise, “Hepimizin başı sağ olsun. Çok değerli bir sanatçıydı, ağabeyimizdi. Çok beraber projelerde yer aldık, beraber çalıştık. Hakikaten ustaydı. Tiyatroyu çok iyi bilen bir adamdı. Nur içinde yatsın diyorum. Keşke yaşadığı dönemde değeri bilinseydi” ifadelerini kullandı.

Uzun bir süre dizide Dursun Ali Sarıoğlu ile birlikte oynayan Yıldız Kaplan ise, “Üzgünüz tabii ki. Koca bir çınarımız daha gitti. Dursun Abi çok değerli bir oyuncuydu. Ve çok iyi bir insandı. Dört buçuk sene biz 'Tatlı Kaçıklar'da beraber oynadık. Onun dışında da ara ara görüşürdük. Nur içinde yatsın, mekânı cennet olsun” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER