Babamın Öldüğü Gün"ün galası gerçekleşti

Başrollerini Nur Fettahoğlu ve Alina Boz’un paylaştığı, yönetmenliğini ‘’Mahallenin Bazı Kedileri’’ ve ‘’Cesur’’ gibi ödüllü kısa filmlerin yönetmeni Emre Sefer’in üstlendiği Babamın Öldüğü Gün adlı kısa filmin galası Nişantaşı City’s Cinewam Sinemalarında gerçekleşti.İki kız kız kardeşin babalarının ölümü ardından yas sürecini anlattığı film, yoğun bir katılımla izlendi ve büyük bir beğeni ile karşılandı.

Babamın Öldüğü Gün"ün galası gerçekleşti

Filmin galasında Nur Fettahoğlu ve Alina Boz’un yanı sıra oyuncu Ecem Uzun, Sinem Akyol ve Selen Öztürk de katıldı. Çok heyecanlı olduğunu ifade eden Alina Boz: ‘’İlk kısa filmimde kalemine ve rejisine güvendiğim bir yönetmenle çalışmış olmak beni çok mutlu etti. Güzel bir proje olduğuna inanıyorum’’ dedi. Nur Fettahoğlu ise ‘’Senaryoyu okuduğumda çok etkilendiğim bir proje oldu, gerçekleştiği için çok mutluyum, bu işin içinde olmak beni mutlu ediyor.’’ dedi. Filmin yurtiçi ve yurtdışı festivallerde yarışması bekleniyor.

2 kız kardeşin hikayesi

Babalarının cenazesinde bir araya gelen iki kız kardeşin hikayesini anlatan filmde, Muhteşem Yüzyıl, Babil ve Bozkır gibi sevilen projelerin beğenilen oyuncusu Nur Fettahoğlu ‘Sema’ adlı karakteri canlandırırken, Elimi Bırakma, Aşk 101 ve Maraşlı’da başarılı performansıyla herkesin beğenisini toplayan Alina Boz ‘Hale’ adlı kız kardeşe hayat veriyor. Hikayesini Nur Şeyda Koç ve Emre Sefer’in kaleme aldığı, görüntü yönetmenliğini ise Hamdi Furkan Yıldırım üstleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2022, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER